Спеціальні потреби

Трагедiя на шахтi «Краснолиманська» - 2004-07-21


19 липня на шахті «Краснолиманська» в Донецькій області стався вибух метану, в результаті якого загинув 31 гірник. На момент вибуху на ділянці знаходилися 48 гірників. Зараз з’ясовується доля ще 5 шахтарів. На місце події виїхав прем’єр-міністр Віктор Янукович.

21, 22 та 23 липня стануть днями жалоби на Донеччині. Таке рішення прийняла Донецька обласна рада у зв'язку із загибеллю гірників на шахті «Краснолиманська». В результаті трагедії сиротами залишилися понад 30 дітей. Нагадаємо, що на момент вибуху у шахті знаходилися 48 гірників. Для порятунку людей було залучено понад півсотні воєнізованих загонів рятувальників і 20 бригад швидкої допомоги. Зараз на місці надзвичайної ситуації працює спеціальна урядова комісія під керівництвом віце-прем’єр-міністра Андрія Клюєва. В Донецький регіон вилетів і прем’єр Віктор Янукович. У середу вiн візьме участь у перших похоронах жертв аварiї. Кабінет міністрів вже виділив 2,5 мільйони гривень на допомогу потерпілим і сім’ям загиблих гірників шахти «Краснолиманська». Що стосується причин аварії, то віце-прем’єр Клюєв відкинув версію про те, що вибух на шахті «Краснолиманська» стався в результаті проведення вибухових робіт. У свою чергу голова незалежної профспілки гірників Михайло Волинець відзначив, що причиною вибуху могло стати порушення технологічних робіт з видобутку вугілля. У зв’язку з трагічною подією, яка сталася на шахті «Краснолиманська», Центральний виборчий штаб кандидата в президенти України Віктора Януковича заявив, що припиняє публічні заходи виборчої кампанії. Також було перенесено заплановану на вiвторок презентацію прес-центру виборчого штабу Віктора Януковича.

Між тим, на думку керівника соціологічної служби Центру стратегічних досліджень Віктора Небоженка, вибух на «Краснолиманській» не вплине на рейтинги прем`єр-міністра:

«Я не думаю, що це хтось спеціально зробив, чи сам вибух вплине на сьогоднішні рейтинги Януковича. Швидше за все, підозріла регулярність, яка може з’явитись в Луганській та Донецькій області чи ще гірше – такий неприємний абсцес, який може статись напередодні самих виборів, наприклад, за три дні до голосування, коли станеться подібна катастрофа, тоді – так. Але те, що зараз відбулось – ніяк не вплине. Я вже навіть не кажу про донецький електорат, який підкоряється зовсім іншим законодавствам, а тим більше це не вплине на національний електорат. Це взагалі велика специфіка. Пам’ятаєте, як байдуже була сприйнята Скнилівська трагедія? Тут справа не в рейтингу, а в якомусь дуже низькому рівні солідарності населення. Немає масового підйому і відповідно немає вторинного результату, тобто впливу на політичний результат», - зазначив Небоженко.

Нагадаємо, що за останні 12 років у вугільній галузі України відбулося більше 20 великих аварій, в результаті яких загинули майже 600 шахтарів. В країні сьогодні працює близько 180 шахт, більшість з яких, за даними Державного комітету з нагляду за безпекою праці, віднесені до першої категорії з підвищеною небезпекою вибуху метану.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG