Спеціальні потреби

Верховна Рада в першому читаннi схвалила новий проект полiтреформи - 2004-06-24


Київ - 23 червня. Сьогодні український парламент у першому читанні проголосував за проект змін до Конституції під номером 4180. За голосували пропрезидетські фракції та ліві. Наша Україна та блок Тимошенко намагалися блокувати розгляд цього питання. Докладніше про перебіг голосування в розмовi Iгоря Гулявого з нашою київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

IГ: «Який був розвиток подій у парламентській залі»?

ВС: «Взагалі розгляд цього питання був дуже розтягнутий у часі. Ще зранку лідери фракцій радилися із керівниками Верховної Ради. А депутати із двох опозиційних фракцій кілька годин не відходили від трибуни та президії спікера. Коли Володимир Литвин десь вже по обіді оголосив про проект змін до Конституції йому просто поламали мікрофон, а в залі включили сирену. Власне така ситуація була i минулого разу взимку під час розгляду змін до Конституції. Однак спікер все ж щось оголосив і поставив на голосування, хоча в залі цього не чули. На табло висвітлилася цифра 276. Було оголошено, що саме стільки набрав проект 4180. Інший проект змін до Конституції, на якому наполягали опозиціонери, під номером 3207 набрав лише 118 голосів».

ІГ: «А Чому дві фракції знову вдалися до блокування цього питання, які їх головні аргументи»?

ВС: «Наша Україна та БЮТ були категорично проти розгляду проекту 4180, який зрештою був схвалений в першому читанні. Вони кажуть що він, за виключенням буквально стилістичних правок, фактично повторює проект, який був провалений весною. Конституція України забороняє вносити зміни до Основного закону протягом року, якщо це власне ті самі зміни i якщо вони вже були провалені один раз. Однак парламентська більшість пояснення не вважає обгрунтованим. Вони кажуть, що це, власне, новий документ з іншою назвою i іншим номером».

ІГ: «Що можна чекати далі, і який розвиток подій прогнозують політики»?

ВС: «Проект 4180 вважається проголосованим у першому читанні й його відправили на експертизу до Конституцiйного суду. Практично ніхто не сумнівається, що висновок суду буде позитивним. Оскільки, як я вже казала, вiн дуже подібний до документу 4105. А остаточне схвалення може відбутися вже на наступній сесії восени. Теоретично у пропрезидентської більшості є можливість довести цю реформу до кінця i, власне, обмежити повноваження майбутнього президента ще до виборів. Але практично більшість політиків у це не вірять. Оскільки восени у розпалi буде виборча кампанія і навряд чи за час літних канікул вдасться знайти більше прихильників реформи серед депутатів аніж це було весною».

XS
SM
MD
LG