Спеціальні потреби

Перед виборами Верховна Рада до справи Гонгадзе не повернеться - 2004-06-16


Київ – 15 червня. До президентських виборів парламент не планує заслухати звіт тимчасової слідчої комісії з розслідування справи Гонгадзе. Сьогодні Верховна Рада не набрала необхідної кількості голосів для того, щоб заслухати звіти всіх парламентських комісій, принаймні у вересні-жовтні цього року.

На сьогоднішній день у Верховній Раді працює 34 комісії, проте більшість із них досі не мала можливості розповісти про результати своєї діяльності. Серед них і спеціальна слідча комісія з розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. За словами голови цієї комісії Григорія Омельченка, йому вже майже два роки не вдається змусити депутатів заслухати звіт про пророблену роботу. У понеділок, після погоджувальної ради, на якій це питання знову провалилось, Омельченко звернувся до журналістів із проханням шляхом тиску на керівництво парламенту й депутатів добиватися включення до порядку денного звіту очолюваної ним комісії. На думку Григорія Омельченка, у блокуванні звіту тимчасової слідчої комісії з розслідування резонансних справ не в останню чергу винен голова Верховної Ради Володимир Литвин:

«Тимчасова слідча комісія направила голові Верховної Ради України звіт і результати діяльності слідчої комісії. Двічі ми ці матеріали направляли в регламентний комітет і їх просили, щоби нас підтримали. Звичайно Литвин ознайомлений, він знає, які там висновки, які пропозиції, які зібрані докази і він знає, що, згідно з висновками слідчої комісії, він є одним із співучасників, одним з організаторів насильницьких злочинних дій проти Георгія Гонгадзе і це у висновках комісії».

Тим часом Спікер Верховної Ради Володимир Литвин на зустрічі з журналістами заявив, що не блокує звіт слідчої комісії парламенту у справі Георгія Гонгадзе. Він стверджує, що це не в його інтересах, насамперед із суто моральних міркувань. А що стосується того, чому за два роки існування комісії так і не вдалось розповісти про результати власного розслідування, то, за словами Литвина, щоб заслухати голову комісії у сесійній залі, необхідно отримати підтримку погоджувальної ради. Після того, як парламент не підтримав ідею заслуховування звітів тимчасових комісій Володимир Литвин все ж пообіцяв, що під час наступної сесії Верховна Рада все ж таки знову спробує повернутись до цього питання.

XS
SM
MD
LG