Спеціальні потреби

Віктор Пінчук купив Криворіжсталь - 2004-06-14


Київ – 14 червня. Попри політичні пристрасті, які вирували весь останній місяць, «Криворіжсталь» все-таки продали, як і планували, 14 червня. Кінцева ціна – трохи більш 4 мільярдів гривень, або 800 мільйонів доларів. За словами голови Фонду Держмайна Михайла Чечетова, після того, як фонд підписав відповідні папери із Інвестиційно-Металургіним Союзом, гроші відразу надійшли до державного бюджету.

Перемогу компанії, яка належить зятю Президента Кучми Віктору Пінчуку та Ренату Ахметову, в один голос прогнозували всі аналітики. Голова парламентської комісії з питань приватизації Валентина Семенюк заявила, що умови конкурсу були написані фондом держмайна саме під цю компанію двох українських олігархів.

«Якщо подивитися, то в умовах конкурсу зазначається не рівень заробітної плати, гарантії людям і рівень прибутковості підприємства. Зазначається, скільки i в кого будуть купувати коксу, який метал купувати, яку і звідки руду поставляти. Тобто зрозуміло, що ці умови написані під того, хто вже «прихватив» інші об’єкти. Тобто той альянс, який сьогодні є, між Пінчуком і Ренатом, фактично підтверджують умови конкурсу», - зазначила Семенюк.

Народні депутати з опозиційних фракцій до останнього наполягали на забороні продажу цього стратегічного об’єкту. Сьогодні зранку вони були у фонді держмайна, однак на засідання конкурсної комісії їх не пустили. Тепер опозиція наполягатиме на звіті фонду держмайна та відставці його голови Михайла Чечетова. Як сказав спiкер парламенту Володимир Литвин: «Зателефонував Олексвндр Олександрович Мороз з проханням повпливати на керівників фонду державного майна, оскільки не допускають депутатів для того, щоб бути присутніми при роботі відповідної групи чи комісії – як завгодно назвіть – фонду держмайна, що розглядає це питання. На вимогу частини фракцій я сказав, якщо буде таке продовжуватись, то я поставлю на розгляд Верховної Ради питання про звіт фонду державного майна. Оце і все довкола цієї наболілої теми,» - повідомив Литвин.

Нагадаємо, що практично весь минулий місяць робота парламенту була заблокована в тому числі і через питання приватизації «Криворіжсталі». Тепер каменем спотикання може стати вимога відставки голови фонду, на якого опозиція покладає відповідальність за приватизацію підприємства.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG