Спеціальні потреби

Вiзит посла Польщi до Днiпропетровська - 2004-06-14


У Дніпропетровську з дводенним візитом перебував Повноважний і Повномочний посол Республіки Польща в Україні Марек Зюлковські.

До візиту посла Польщі до Дніпропетровська нагодилася велика виставка польської наукової книги. 36 польських університетських видавництв привезли на цю виставку близько двох з половиною тисяч наукових видань. Виставка присвячена Року Польщі в Україні і її особливiстю є те, що усі книги будуть безкоштовно передані науковій бібліотеці Дніпропетровського Національного Університету. Це найбільший подарунок бібліотеці за всю історію існування університету, започаткованого у 1918-му році гетьманом Скоропадським.

Крім участі у відкритті виставки пан посол відвідав ракетне виробництво Південного машинобудівного заводу і зустрівся з керівництвом області і обласного центру та з керівниками одного з найбільших приватних банків України - Приватбанку. Прес-конференція Марека Зюлковського була проведена у дніпропетровському польсько-українському центрі, який за початковими літерами прізвищ його засновників – президентів Польщі і України панів Квасьневського і Кучми має напівофіційну назву “Центр КваКу”. Посол Польщі зауважив суттєву роль цього центру у нав’язанні бізнесових контактів між бізнесменами обох країн і зазначив, що цей центр відіграв неабияку роль у зростанні товарообігу між Польщею і Україною до понад двох мільярдів доларів річно. Центром КваКу і польсько-українським центром Національного Університету заснована польсько-українська ефірна телекомпанія, яка цього року має розпочати двомовні передачі.

Характеризуючи польсько-українські відносини, Марек Зюлковські зазначив:

“Наше польсько-українське партнерство є стратегічним і дійсно маємо дуже інтенсивні суспільні, політичні контакти, контакти президентів. За останні десять років нам вдалося досягти такого рівня доброї атмосфери і довіри між поляками і українцями, якої в історії не було. Тим більш в європейському контексті нам дуже важливо дивитися на польсько-українське стратегічне партнерство як на фактор стабільності в Європi і як один здвигунів європейської справи у цьому регіоні. І з цього приводу нам потрібен успіх України. І тому, оскільки нам вдалося вже з першого травня приєднатися до Європейського Союзу, також бажаємо це Україні і ми бачимо Україну в майбутньому у Європейському Союзі. Але шлях не такий простий. Нашим інтересом є, щоб Україна пройшла подібний, можливо, трохи інший, шлях економічних реформ, як Польща”.

Втім до діжки польсько-українського меду знову додалася невелика ложка дьогтю - на запитання щодо долі дніпропетровського костьолу святого Йосифа, який на початку дев’яностих років був приватизований Павлом Лазаренком, потім перепроданий лазаренківській же фірмі і досі не повернений римокатолицькій громаді міста обнадійливої відповіді від керівництва обласної адміністрації і міського голови Дніпропетровська посол Польщі не отримав. Доля костьолу, за словами місцевих урядовцiв, залежить від складної і заплутаної Лазаренком і його підручними правничої ситуації, яка невідомо коли буде розв’язана.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG