Спеціальні потреби

Питання виборiв у Мукачевому знову розглядалося в парламентi - 2004-06-02


Першого червня Парламент України знову слухав звіт силових міністрів щодо виборів мера закарпатського містечка Мукачеве. Представники опозиційних фракцій кажуть, що розслідування просувається дуже повільно і безрезультативно, і як наслідок, вимагають кадрових рішень.

З цього приводу Iгор Гулявий провiв розмову з нашою київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ІГ: «Як відбувалися самі слухання»?

ВС: «Потрібно сказати, що керівники силових вiдомств українських вкотре слухання по Мукачевому у Верховній Раді зігнорували і прислали своїх заступників. В інформації заступників нічого нового у справі мукачівських виборів у принципі не прозвучало. Всі вони казали лише про те, що слідство триває і невідомо, коли воно буде завершено. Однак головною новиною і апогеєм цих слухань стала інформація українського омбудсмена Ніни Карпачової. Вона заявила про те, що має свідчення сержанта Миколи Жмелі - він один із охоронників, які власне були присутні на територіяльній виборчій комісії - і саме він охороняв бюлетені, які викрали. І його заява свідчить про те, що вищі мілiцейськi чини міста Мукачевого і Закарпат ської області можуть бути причетні до цього викрадення. Він каже, що саме від свого керівництва він отримав наказ зняти охорону бюлетенiв і буквально за кілька годин бюлетені зникли. Сам Микола Жмеля був присутній на цих слуханнях і на прохання Ніни Карпачової він заявив, що він підтверджує свої свічення прямо в залі Парламенту».

ІГ: «А яка була реакцiя на заяви сержанта»?

ВС: «Власне реакція також була досить цікавою. Заступник міністра внутрішних справ Михайло Корнієнко лише сказав, що це не сенсація і, що це не новина для міліції. Щоправда, попередньо він ці інформації не оприлюднював. Він сказав, що ці свічення міліція має і, що по них ведеться слідство».

ІГ: «Чи були задоволені вимоги опозиції і чи були схвалені конкретні документи»?

ВС: «Потрібно сказати, що опозиціонери, звичайно, не були задоволені інформацією, яка прозвучала, і звинувачували українські правоохоронні органи, зокрема прокуратуру, у тому, що вони зволікають із проведенням реального слідства щодо фальсифікації виборів у Мукачевому. І зокрема генпрокурора Васильєва звинуватили в тому, що він не хоче опротистовувати вибори, які не визнала жодна міжнародна організація. А відтак депутати вiд опозицiї ставили питання про відставку генпрокурора. Це може зробити Верховна Рада. Однак ця пропозиція не пройшла і навіть пропозиція про те, щоб це питання розглянути за два тижні з огляду на результати слідства прокуратури так само не знайшла підтримки в залі. За це голосувало лише 206 депутатів».

ІГ: «А що відомо про відставку Ернеста Нусера з посади мера Мукачевого»?

ВС: «Ну я лише нагадаю, що Ернест Нусер подав у відставку, заявивши, що на нього чиниться тиск i що є загроза його життю, а також життю його рідних та близьких. Однак чільний представник СБУ заявив, що за інформацією Служби безпеки України загрози його життю немає хоча йому i н адали державну охорону. А депутати від опозиції кажуть про те, що Ернест Нусер подав у відставку для того аби власне не заплямувати себе і не взяти власне відповідальнiсть на себе за сумнозвісні вибори в Мукачевому».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG