Спеціальні потреби

МЗС закликає США звiльнити двох українцiв, утримуваних в iракськiй в`язницi Абу-Граїб. - 2004-05-19


Київ – 18 травня. Речник мiнiстерства закордонних справ України Маркiян Лубкiвський сьогоднi знову звернувся до Сполучених Штатів з проханням звільнити з іракської в`язниці двох українських моряків, судно яких було перехоплене минулого року у Перськiй Затоцi.

Двох українських морякiв утримують в окремiй камерi багдадської в'язницi Абу-Граїб, яка стала всесвітньо відома після публікації кадрів знущаннь її охоронців над в’язнями. Лубківський називає незадовільними медичне обслуговування та рівень безпеки ув`язнених українських громадян.

«Ми виходимо з абсолютно принципової і чіткої позиції, що наші моряки повинні бути звільнені. Умови їх утримання нас не влаштовують. Саме тому ми очікуємо як від американської сторони, так і від іракської сторони негайного реагування на наш запит і на наші клопотання».

Сполучені Штати, за словами Лубківського, поки що не дали відповіді на запит українського МЗС. Це підвердив і посол США в Україні Джон Гербст.

«Ми отримали запит від міністра Грищенка минулого тижня. Ми його ретельно вивчаємо».

Судно "Навстар-1" з українським екiпажем на борту було перехоплене в серпнi минулого року в Перськiй затоцi британським вiйськовим кораблем. За звинуваченням у спробi контрабандного вивозу пального були заарештованi капiтан танкера Микола Мазуренко i його помiчник Iван Сощенко. У жовтнi минулого року iракський суд засудив їх до 7 рокiв позбавлення волi i штрафу по $1,2 млн. на кожного. Українцi пiд час суду не визнавали себе винними в контрабандi дизельного палива i заявляли, що виконували доручення судовласника - компанiї "Навстар" з Об'єднаних Арабських Емiратів. Iншi 19 членiв екiпажу судна повернулися в Україну.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG