Спеціальні потреби

Об`єднання сумських вузiв - якi причини? - 2004-05-13


Суми – 12 травня. Конфліктна ситуація склалася у Сумській області. Студенти та викладачі трьох місцевих університетів сьогодні протестували проти об’єднання своїх навчальних закладів. Вони бояться, що після злиття почнуться масові звільнення працівників. Прихильники реформування вказують на невідворотність майбутніх скорочень і називають їх об’єктивним процесом.

Донедавна в Сумах співіснували три університети – Аграрний, педагогічний та державний. Наприкінці минулого місяця президент Кучма підписав указ про об’єднання усіх трьох вищих навчальних закладів міста в єдиний університет. Однак не всі викладачі та студенти однозначно підтримали це рішення. Майже півтори тисячі підписали листа керівництву країни, в якому назвали поспішне об’єднання загрозливим. У заяві говориться, що рішення приймалося без урахування думки студентів, їх батьків та громадськості міста.

Сьогоднi на центральний майдан Сум вийшли близько півтисячі викладачів та студентів, які протестували проти процесу злиття. Голова оргкомітету акції Георгій Сахнюк зазначає, що це свідчить, що тема не байдужа працівникам університетів.

«Викладачі звичайно бояться за свої робочі місця. Зрозуміло, що кафедри будуть скорочуватися. Не буде ж 8 економічних кафедр. Студенти бояться, що в новому вузі будуть царити порядки, як і в Аграрному університеті. Він славиться своїми досить жорсткими порядками. Ми не говоримо, що не повинні об’єднуватися університети. Ми просто хочемо знати, яким чином будуть об’єднуватися вузи».

На місце ректора об’єднаного університету передрікають депутата Верховної Ради Олександра Царенка. До обрання в парламент він керував Сумським аграрним університетом і є однопартійцем міністра освіти об’єднаного соціал-демократа Василя Кременя. Царенко вважає створення єдиного університету об’єктивним процесом. На його думку, через декілька років кількість абітурієнтів в Україні зменшиться вдвічі. І три вищих навчальних заклади не зможуть співіснувати в обласному центрі.

Царенко називає противником об’єднання сумських вищих навчальних закладів адміністрацію Держуніверситету, яка, за його словами, підбурює студентів до протестiв.

«Була ревізія в Державному університеті – шість мільйонів нарахували їм нецільового використання коштів. Там у всіх бізнеси: у голови профкому 15 фірм, у того ще стільки ж. Усі сосуть той університет. Тому там холодно і голодно. Купляють нещасних десять студентів, які створюють оце все діло».

Представники оргкомітету заперечують, що діють за чиєюсь вказівкою. Вони твердять, що місцева влада погрожувала учасникам сьогоднішньої акції протесту звільненнями. За даними організаторів мітингу, в університетах почалися звільнення викладачів. Для того, щоб залишитися працювати в об’єднаному університеті начебто радять написати заяву про вступ у СДПУ(о).

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG