Спеціальні потреби

Парламент розглядав справу пожежi на вiйськових складах бiля Мелiтополя - 2004-05-12


Київ – 11 травня. Надзвичайна пожежа під Мелітополем, внаслідок якої досі вибухають військові боєприпаси, сьогодні була у центрі уваги українського парламенту. Звітуючи перед депутатами, міністр із надзвичайних ситуацій Григорій Рева вперше назвав попередні причини пожежі. Деякi депутати говорили про ще один можливий варiант.

На п`ятий день від початку пожежі на військових складах біля села Богданівка Мелітопольського району українські високопосадовці оприлюднили попередню версію причини займання складу – згідно з цією версією, це сталося через куріння солдатів, що працювали на складі. Говорить міністр Григорій Рева.

«Встановлено попередньо, що біля 12:00 години військовослужбовці у складі рядових Селіна та Павлюка виконували роботу зі штабелювання ящиків. Порушуючи службові вимоги та правила безпеки військовослужбовці допустили куріння, що призвело до пожежі та вибуху боєприпасів».

Станом на сьогодні снаряди ще вибухають, хоч радіус польоту осколків зменшився до кількохсот метрів. Урядовці попередньо рахують постраждалих та збитки. Григорiй Рева:

«Кількість загиблих – одна людина загинула від поранення в голову. Чотири померли своєю смертю внаслідок різних причин – хто від серцевого нападу, тощо. 2095 різних будівель, які були пошкоджені – це вибите скло, рами. Загальні збитки міноборони перевищують 2 мільярди гривень, цивільне населення – 1 496 000 гривень».

Мільярдні втрати міноборони – це насамперед снаряди. Внаслідок пожежі було знищено більше дев’ятисот умовних вагонів боєприпасів, а всього на складі було біля чотирьох тисяч вагонів різних снарядів. Цікаво, що у той час, коли виникла пожежа, на складах тривала інвентарезація боєприпасів, яка мала закінчитися 15 травня. Зараз порахувати, скільки ж насправді снарядів було на цій базі, не зможе ніхто. Дехто із депутатів не виключає, що саме прагнення приховати можливе розкрадання боєприпасів і було справжньою причиною пожежі. Говорить Володимир Полянчич, фракція Наша Україна:

«Нам відома практика, коли щось не вистачає, це відомство починають палити. Видимо, там половину тих боєприпасів викрали, або їх не було взагалі, таким чином почала горіти ця база».

Зараз на місці пожежі працює група Генпрокуратури і проти вищих чинів міноборони вже порушена кримінальна справа. Соціаліст Микола Рудьковський закликав своїх колег-депутатів висловити недовіру і безпосередньо міністру оборони Євгену Марчуку, за керівництва якого це вже друга надзвичайна подія – у жовтні минулого року горіли військові склади в Артемівську, однак тоді вищі чиновники покарання не понесли.

Ну а в села Мелітопольського району почали повертати людей. Щоправда, фахівці навіть приблизно не можуть сказати, скільки часу піде для того, аби знешкодити всі снаряди та їх осколки, що розлетілися на багато кілометрів. Поки що урядовці обіцяють людям якнайшвидше відремонтувати їх помешкання, а інфраструктуру та дороги зробити навіть кращими, ніж і були до цієї пожежі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG