Спеціальні потреби

Повернення до питання полiтреформи? - 2004-05-11


Київ - 10 травня. У вівторок, після травневих свят, до роботи повертається український парламент. Багато політикiв заявляють про те, що центральною темою його роботи знову може стати політична реформа.

Сказати напевне, чи можна ставити крапку на політичній реформі після провалу остаточного голoування за проект 4105, сьогодні в Україні не зможе ніхто. Відразу після того, як конституційні зміни, довкола яких була зосереджена увага політиків та журналістів, не були проголосовані, спікер Володмир Литвин заявив, що вдруге займатися цією справою не збирається. Втім пізніше Президент Кучма, досить прозоро натякаючи на цю заяву Литвина, сказав – той, хто каже про неможливість розгляду інших проектів конституційних змін, просто не знає Конституції. Також Леонiд Кучма висловив переконання – після свят, тобто цього тижня, парламент повернеться до цієї теми. Аналітики кажуть, що депутати можуть почати розглядати два інші законопроекти, які пройшли експертизу Конституційного суду. У разі їх попереднього схвалення на цій сесії залишається шанс здійснити політреформу на початку осені. Організатори політреформи мали негативний досвід роботи з депутатами і це може бути останнім шансом виправити помилки. Однак у те, що це може статися, вірять далеко не всі. І причин тут декілька. Говорить лідерка опозиційного блоку БЮТ Юлія Тимошенко:

«Я всетаки не виключаю, що спробують провести реформу. Може таке бути, що вони спробують зiбрати останнi сили, останнi потужностi, але хто ж у цьому буде зацiкавлений? Янукович уже впевнено нi. Що вiн там кулуарно не пообiцяв Президенту, Медвечуку, вiн уже буде послiдовним супротивником такої конституцiйної реформи, яку ми бачили. Я думаю, що у бiльшостi з`явиться бiльше людей, якi будуть диверсифiкувати свої полiтичнi ризики».

По-друге, провал політичної реформи засвідчив відсутність у парламенті більшості. Відтак багато депутатів можуть зайняти більш радикальну позицію. Такі кроки останім часом демонструє лідер НДП Валерій Пустовойтенко. І останнє, восени президентські вибори будуть у самому розпалі. Увага людей та політикуму буде прикута до змагання кандидатів, а відтак тема реформи може стати у порівнянні з цим другорядною.

Одне можна сказати напевне – на питання, чи варто займатися цією справою парламентські лідери мають відповісти вже найближчими днями. Інакше заврешити цю справу до 31 жовтня ніяк не вдасться.

Фото - iз сайту Верховної Ради

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG