Спеціальні потреби

Україна пропонує анти-терористичнi iнiцiативи - 2004-04-06


Київ – 5 квiтня. Український уряд пропонує створити міжнародний центр для координації боротьби із тероризмом. Про це сьогодні в Києві заявив міністр закороднних справ України Костянтин Грищенко. В Києві стали значно частіше говорити про загрозу тероризму після вибухів в Іспанії та погроз на адресу Польщі.

Український уряд пропонує створити в рамках Органiзацiї з питань безпеки i спiвробiтництва в Європi міжнародний центр для координаці боротьби із тероризмом. Про це сьогоднi в Києві на зустрiчi з представниками дипломатичного корпусу країн НАТО i Євросоюзу заявив мінстр закороднних справ України Костянтин Грищенко.

На думку української сторони, такий координацiйний центр, за умови внесення вiдповiдних змiн i доповнень до статуту ОБСЄ, мiг би функцiонувати як постiйно дiючий, спецiалiзований орган. Він міг би координувати діяльність компетентних органiв країн-учасниць ОБСЄ в боротьбi з тероризмом.

Координацiйний центр мiг би також розробляти пропозицiї для керiвних органiв ОБСЄ у напрямах спiвробiтництва у сферi боротьби з тероризмом, сприяти зацiкавленим країнам-учасницям ОБСЄ в пiдготовцi i проведеннi оперативно-розшукових заходiв, комплексних спецiальних операцiй з боротьби з тероризмом, сприяти здiйсненню мiжнародного пошуку осiб, що скоїли злочини терористичного характеру i переховуються вiд кримiнального переслiдування.

Мінстр Грищенко також висловив підтримку останнiм iнiцiативам Євросоюзу, які спрямованi на посилення безпеки перед загрозою тероризму. Країни ЄС домовилися запровадити нову посаду координатора ЄС з питань боротьби з тероризмом та прийняти програму активiзацiї зусиль країн-учасниць ЄС i сусiдiв ЄС у боротьбi з тероризмом.

В Україні стали значно частіше говорити про загрозу світового тероризму після терактів в Іспанії 11 березня цього року. Вибухи на залізниці неподалік Мадрида, які забрали життя 190 людей вважають помстою за участь іспанських військових у стабілізаційних силах в Іраку. В арабській пресі лунали погрози здійсенння терактів в Польщі, яка бере активну участь в коаліційних силах. Україна також надіслала в регіон понад півтори тисячі своїх миротворців, а тому потенційно може стати об`єктом терористичних нападів.

Цього тижня в Києві відкривається спiльне засiдання i конференцiя Ради мiнiстрiв закордонних справ i глав правоохоронних вiдомств країн-учасниць СНД з питань боротьби з тероризмом, органiзованою злочиннiстю, протидiї iншим викликам i загрозам.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG