Спеціальні потреби

Тернопiльську мiську Раду чекають новi перевiрки - 2004-03-19


18 березня Тернопільська міська Рада знову працювала протягом дня. На надзвичайній сесії депутати обговорювали ситуацію, що склалася, у зв`язку з наміром обласної податкової міліції провести нову ширикомасштабну перевірку дотримання вимог податкового і валютного законодавства.

Українські політики нині жваво обговорюють протистояння між податківцями та міською радою Тернополя. Зокрема, народний депутат України, почесний голова УРП «Собор» Левко Лук`яненко висловив занепокоєння з приводу того, що останнім часом у різних містах і селах України силові структури використовують для нападу і блокування роботи місцевих органів влади.

«Це звичайні фашистські кроки, спрямовані на встановлення диктатури в Україні. Прининення роботи Ради – хіба можна піти далі? Виконавча влада на місцях і силові структури нахабніють...» – переконаний Левко Лук`яненко.

Голова партії «Яблуко» Михайло Бродський назвав поведінку податківців та обласної влади у Тернополі нахабством.

«Першою ластівкою були події 1996 року навколо концерну Денді. Далі нищили газету Київські відомості. Сьогодні вже закрили все, що лише можливо... За вісім років влада навчилася, стала більш професійно знищувати своїх конкурентів, більш інтенсивно. Триває реальна боротьба за владу. І триває вже давно: Ялта, Одеса, Мукачево. І ось тепер Тернопіль...», сказав Бродський.

Представник міської Ради Тернополя Володимир Кашицький в інтерв`ю Голосу Америки дав оцінку нинішнім діям податківців:

«Ми вважаємо, що ці дії є поза межами чинного законодавства. Саме тому працює сьогодні сесія. Є інформація, що ситуація у Тернополі розглядається профільними комітетами Верховної Ради і швидше за все 19 березня керівні особи певних підрозділів будуть у нас в міській Раді» - сказав Кашицький.

18 березня депутати міськради у Тернополі ухвалили рішення створити комісію, яка працюватиме над зверненням до різних міжнародних організацій з приводу ситуації, яка склалася в місті. Податківці, зі свого боку, висловили готовність, у разі необхідності, повернути до міськради ті з вилучених під час перевірки документів, які необхідні для роботи Тернопільського міськвиконкому.

Як сказав старший слідчий обласної податкової міліції Атіла Ковчі:

«Якщо міська Рада буде бачити перешкоду у своїй роботі, в тому що відсутні певні документи, вона може в будь-який день звернутися до слідчого, який проводить розслідування, з проханням повернути той чи інший документ. Якщо слідчий вирішить, що цей документ не має значення речевого доказу у кримінальній справі – він, своїм рішенням, може цей документ повернути».

Підтримку міській Раді висловили вже чимало політичних партій регіону. Серед них є і обласна організація Конгресу українських націоналістів, голова якої – Володимир Ткач назвав дії податківців «владним свавіллям і намаганням чинити тиск на органи місцевого самоврядування».

Не дивлячись на закони держави, рішення органів місцевого самоврядування, чиниться тиск. Однозначно, інакше як замовною і політичною справою, події у Тернополі назвати неможливо, вважає лідер КУН у Тернополі.

Заяви підтримки міській Раді поширив і регіональний штаб блоку Наша Україна.

XS
SM
MD
LG