Спеціальні потреби

Aктивiзацiя опозицiї в Кривому Розi. - 2004-03-17


З настанням весни політичні організації України розпочинають передвиборчі вуличні акції. 14-го березня у Кривому Розі відбувся перший цього року у місті політичний мітинг просто неба.

У мітингу, організованому криворізькою міською організацією партії «Батьківщина», взяли участь близько півтисячі мешканців району «Зарічний». Згідно з поданою до міськвиконкому заявою, мітинг був присвячений 190-й рiчницi з дня народження Тараса Шевченка. На мітингу виступили керівники місцевих організацій партії «Батьківщина», УРП «Собор», Народного Руху України, Української соціал-демократичної партії, Української народної партії, Незалежних профспілок. Учасником мітингу був також народний депутат України, голова підкомітету комітету Верховної Ради з законодавчого забезпечення діяльності правоохоронних органів, керівник організації УНА-УНСО Андрій Шкіль.

Промовці, віддавши шану пам’яті Кобзаря, переходили до проблем виборів президента, до політичної ситуації в Україні, говорили про недовіру діючій владі, зубожіння громадян, пенсійну реформу, переслідування органів масової інформації і активістів політичних та профспілкових організацій, корупцію у судах та міских владних та правоохоронних колах, про нагальну необхідність укладення політичної угоди між опозиційними силами. Висловловлювалися також застереження щодо приватизації державного об’єднання «Укррудпром» і комбінату «Криворіжсталь».

Звертаючись до присутнiх, Андрій Шкіль серед iншого сказав: «Я переконаний у тому, що збудуться слова Шевченка, тому що все, що він писав, збувалося рано чи пізно. Він мріяв і страждав від відсутності в Україні державності. Державність відбулася. Тепер треба винищувать сміття, збудувати нормальну Україну, велику українську державу. Ту, в якій “Врага не буде, супостата, а буде син і буде мати”. Для сина і матері, для людей буде збудована майбутня українська держава, не для жменьки бандитів. І тому я переконаний, що влада має бути змінена. І вищою силою для усунення їх від влади був, є і залишається народ, ми з вами. Бо ця країна належить не їм, а нам. Тому в цьому році ми мусимо покласти цьому край. І я переконаний, вірю що перемога у 2004-му році буде».

З розмови з учасником мітингу: «Чому я прийшов сюди? Та тому, що я іншого шляху для себе не бачу, як спілкування, як з’ясування обставин, як намічення програми дій на майбутнє» – Ви є членом політичної партії? – «Я є козаком звичаєвої громади Українського козацтва».

У резолюції мітингу містяться вимоги скасування результатів голосування за закон про політичну реформу у Верховній Раді від 23 грудня, внесення змін до Закону України про пенсійну реформу, ухвалення Закону про вибори до місцевих рад на пропорційній основі, недопущення приватизації Укррудпрому і Криворіжсталі, повернення громадянам втрачених заощаджень.

На прохання кореспондента Голосу Америки керівник організації УНА-УНСО Андрій Шкіль прокоментував рішення з’їзду УНА-УНСО, що відбувся 13-го березня: «В першу чергу було прийняте рішення про формування на базі громадської організації політичної партії. Позаяк для повноцінної діяльності потрібна політична партія. І визначилися ми у тому, що будемо підтримувати єдиного опозиційного кандидата, що будемо брати участь у передвиборчих блоках у парламентських виборах. Звичайна річ, що головним завданням є розбудова молодіжної мережі тому що партія складається з молодих і ми досвід роботи з молодіжними організаціями хочемо перекласти на формування ще одної такої молодіжної організації, яка була б надпартійною, або об’єднувала усі молодіжні організації політичних партій. Робоча назва це Народна Самооборона для партії. Вона займатиме ту соціальну нішу, яка забезпечуватиме боротьбу за громадянські права. Громадська організація буде називатися УНА-УНСО, як вона і називалася. І я думаю, що на базі цієї струкури можна розбудувати потужну молодіжну організацію», – зазначив керівник УНА-УНСО Андрій Шкіль.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG