Спеціальні потреби

Рибкiн дає черговi пояснення - 2004-03-04


Київ - 4 березня. Народні депутати від блоку “Наша Україна” не причетні до викрадення кандидата в президенти Росії Івана Рибкiна. Про це сьогодні російський політик заявив у Києві на прес-конференції. Рибкiн каже, що спеціально приїхав до української столиці, щоб відвести підозри від своїх друзів. Рибкiн продовжує наполягати, що був викрадений в Києві, хоча відмовляється спілкуватися на цю тему із українськими слідчими.

Кандидат в президенти Росії Іван Рибкін, якого пов’язують із опальним російським олігархом Борисом Березовським, зник у Москві місяць тому. Спецслужби та рідні безуспішно шукали його протягом декількох днів. І раптом з’ясувалося, що весь цей час він був у Києві. Спочатку російський політик пояснив своє раптове зникнення бажанням трохи відпочити. Він сказав, що був у старих друзів – відключив телефони, не читав газет і не знав, що його шукають рідні та правоохононці. Згодом Рибкін змінив свою позицію.

На прес-конференції в Лондоні він переконував журналістів, що його викрали та накачавши наркотиками, утримували в Києві невідомі особи. Після такої заяви спецслужби Росії та України порушили кримінальні справи за фактом незаконного позбавлення волі.

Скандального забарвлення в Україні історія набула після того, як на декількох інтернет-сайтах з’явилися розшифровки начебто підслуханих телефонних розмов Бориса Березовського із депутатами від «Нашої України» Давидом Жванією та Романом Безсмертним. З них випливає, що саме ці депутати а також помічник Жванії Ігор Керезь забезпечували перебування Рибкіна в Києві, коли його розшукували в Росії. А відтак, саме на них падала підозра у причетністі до викрадення російського політка. Українська Генпрокуратура затримала двох помічників депутатів для допитів в цій справі.

Рибкін каже, що спеціально прибув у Київ, щоб відвести підозри від своїх друзів, які йому насправді допомогали.

«Я вдячний Ігорю Михайловичу Керезю та його друзям за те, що вони організували мою попередню неофіційну поїздку. Я із величезним здивуванням довiдався, що вони були затримані. Про основну мету поїздки мої друзі в Києві не знали» сказав Рибкiн.

Втім офіційно повідомити Генпрокуратуру про непричетність українсьої опозиції до свого викрадення Рибкін не зможе. З ранку його переслідує слідчій в особливих справах Микола Лелюк. Він намагається вручити політику повістку. Але той відмовляється її брати – каже, що візит до українських правоохоронців не передбачений його графіком.

Цікавий момент в цій історії – походження записів підслуханих телефонних розмов депутатів від опозиції Жванії та Безсмертного. Генпрокуратура визнає, що їх розшифровки фігурують у справі. Але каже, що їх передала СБУ. Остання переконує, що отримала записи із публікацій в російській газеті. Під час прес-конференції Рибкін визнав факт підслуховування. Але хто це робив - йому невідомо.

«Якщо це Служба безпеки України (дружньої держави) то як вони можуть діяти? Згідно з якими законами? Якщо це діють служби іноземної держави на території України – це ще гірше. І зовсім гірко, якщо раптом з цими прослушками та іншими матеріалами виступає, недай Бог, кримінальне угруповання. У мене дуже багато питань і я на ці запитання не знаю відповідей».

Багато нез`ясованого і в самій історії зникнення Рибкіна. Але оглядачі висловлюють все більше сумнівів в тому, що хтось дійсно викрадав кандидата в президенти Росії.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG