Спеціальні потреби

Українські миротворці спільно з американськими військовими ліквідували в Іраку банду, яка постачала зброю терористам. - 2004-02-06


Згідно повідомлення прес-служби українського оборонного відомства, операція із ліквідації бандформування проведена зранку у четвер. Розвідувальна група та підрозділ військової поліції затримали членів особливо небезпечної банди, яка займалася постачанням великих партій зброї для іракських терористичних формувань. Як повідомив речник Міноборони Адріан Галач, операція проходила за підтримки бойових літаків F-15 палубної авіації військово-морських сил Сполучених Штатів.

Адріан Галач: «Територія ферми, що слугувала перевалочною базою зброї, була блокована. А група бандитів на чолі з відомим місцевим кримінальним авторитетом Алі Мушеном навіть не встигла вчинити опір. Всі вони направлені до місцевої поліції. Більшість із них знаходилася тривалий час у розшуку».

У бандитів під час затримання вилучили кулемет, автомати Калашникова та інші види стрілецької зброї. Під час затримання ніхто із українських миротворців не постраждав.

Тим часом українське керівництво заявляє, що планує до кінця лютого відкрити в Іраку посольство. Таке доручення Міністерству Закордонних Справ дав президент Кучма. Голова зовнішньополітчиного відомства Костянтин Грищенко відзачає доцільність такого кроку за умови дотримання заходів безпеки для українських дипломатів. За його словами, вже є кандидат на посаду посла України в Іраку.

До початку війни в українському представництві працювало 9 людей. Під час бойових дій приміщення посольства не постраждало і готове прийняти дипломатів. До них можуть долучитися представники українських підприємств, які планують взяти участь у відновленні економіки Іраку. Про намір послати в Багдад своїх експертів вже заявило керівництво компанії «Нафтогаз України».

XS
SM
MD
LG