Спеціальні потреби

Український уряд вирішив використовувати нафтопровід «Одеса-Броди» для транспортування каспійської сировини в європейському напрямку. - 2004-02-05


Кабінет міністрів відхилив пропозицію російсько – британської компанії ТНК-БіПі про так зване «реверсне» використання нафтогону. Натомість переміг варіант, який підтримували Сполучені Штати, Євросоюз та країни каспійського регіону.

Рішення про використання нафтопроводу «Одеса-Броди» для транспортування каспійської сировини в європейському напрямку Кабінет Міністрів України ухвалив у середу на розширеному засіданні ухвалив. Про це повідомив віце-прем'єр міністр Андрій Клюєв.

Уряд створив спеціальну робочу групу, яка вирішуватиме питання заповнення нафтопроводу. За словами Клюєва, сам нафтопровод та термінал «Південний» в майбутньому можуть передати в концесію. Міністр палива та енергетики Сергій Єрмілов заявив, що пропозицію ТНК-БаПі прокачувати російську сировину в напрямку Одеси було відхилено. Експерти назвали її непривабливою в довгостроковій перспективі.

Рішення про пряме використання нафтопроводу було прийнято одностайно. Хоча протягом останніх декількох місяців урядовці та експерти активно сперечалися про переваги та недоліки прямого та реверсного використання магістралі.

Спеціальний уповноважений з питань Євразійського нафтотранспортного коридору Олександр Тодійчук заявив, що після тривалого простою нафтопровід запрацює вже в квітні. Уряд планує до кінця року транспортувати нафтопроводом Одеса-Броди до 5 млн. тонн каспійської сировини. При цьому будуть також задіяні потужності нафтомагістралі «Дружба» та залізниці.

Тодійчук вважає, що російсько–британська компанія ТНК-БіПі, яка пропонувала зворотнє використання нафтопроводу, може постачати свою нафту Придніпровськими магістралями. При чому, росіянам це буде дешевше. Таким чином, підкреслив Тодійчук, Україна зможе одночасно транспортувати в Європу і каспійську і російську нафту.

У перспективі на базі трубопроводу «Одеса-Броди» планується створити Євразійський нафтотранспортний коридор. Магістраль буде продовжено до польського міста Плоцьк після чого нею постачатимуть нафтопереробним заводам Східної Європи до 45 млн. тонн нафти щороку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG