Спеціальні потреби

Закінчила роботу четверта сесія Верховної Ради України. Вперше сесію закривали без заключного слова спікера. - 2004-01-15


О десятій ранку спікера Володимира Литвина вже чекала заблокована опозицією президія та сигнальні сирени. Відтак без заключного слова та гімну Литвин був змушений сесію закрити і оголосити канікули. Так закінчилася сесія, що поклала початок констиуційній реформі. Після кількох раундів перемовин білшість з опозицією так і незнайшли спільної мови щодо подальших дій. Опозиціонери кажуть, вони не проти обмеження президентських повноважень, однак вимагають вилучити один пункт – обрання президента парламентом.

Віктор Ющенко: «Опозиція не піде на розгляд законопроекту про зміни до конституції, якщо не буде відмінено норму про відміну загальнонародних президентських виборів. Всі інші вимоги ми готові зняти».

Більішсть цю вимогу відкидає і в особі свого координатора Степана Гавриша висловлює переконанная — робота парламенту розблокується відразу після остаточного схвалення конституційних змін, а це може статися вже у перші тижні роботи нової сесії в лютому. Схоже, що більшовики сьогодні чекають на остаточне слово ініціатора реформи Леоніда Кучми.

Степан Гавриш: «Ми запрпонували круглий стіл за участі Президента держави, зважаючи на його роль у підготовці законопроекту».

Не такий оптимістичний спікер Володимир Литвин. Він не певен, що у залі знайдеться аж триста голосів на підтримку реформи. Для цього треба йти на поступки опозиції, однак деякі фракції більшості проти. Відтак Литвин робить висновок – реформу хочуть зірвати і не лише опозиція.

Володимир Литвин: «Знаєте, якйй я зробив висновок? В мене складається враження, що інтерес до політичної реформи в її ініціаторів пропав. В одної сторони його зовсім не було, і ставало все менше з наближенням виборів. Бо я з чого виходив, якщо потрібна реформа, потрібно шукати компроміс. Очевидно інтерес пропав у силу різних обставин».

Третього лютого депутати повертаються до роботи. Як діяти далі до кінця не знає жодна із сторін. Консультації фракцій тривають, і за словами спікера поле для маневрів вузьке як ніколи. Опозиція знову погрожує блокувати роботу.

Володимр Литвин зі свого боку обіцяє навести в парламенті лад – не виключено, що на наступній сесію у Верховній Раді з'являться пристави, головне заявдання яких буде вгамовувати депутатів. Можливість силового впливу нинішнє керівництво налаштоване звести до мінімуму.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG