Спеціальні потреби

Більше половини коштів київського бюджету у наступному році спрямовуватиметься на соціальну сферу, заявив мер Києва Олександр Омельченко. - 2003-12-28


Більше половини коштів київського бюджету у наступному році спрямовуватиметься на соціальну сферу, заявив мер Києва Олександр Омельченко. За його словами, у дві тисячі четвертому році лише на програму «Турбота» буде виділено сто сорок мільйонів гривень.

За всіма показниками Київ залишається найбільш привабливим для інвесторів містом. Міський голова не приховує, що столиця отримує найбільшу частку інвестицій, що надходять в Україну. Донецьку, Дніпропетровську, Харкову та іншим розвинутим містам все ще важко конкурувати із стрімко зростаючою промисловою активністю Києва. Мер міста Олександр Омельченко відзначає, що з кожним роком виробничі потужності столиці збільшуються.

Олександр Омельченко: «Промисловий комплекс міста Києва у цьому році очікує понад 12 мільярдів грвень. Останні місяці мільярд шістдесят сім, мільярд сто шістдесят, мільярд двісті. Таких показників виробничий потенціал міста Києва за всі повоєнні роки, найкращі роки, вісімдесяті-дев'яності – не мав. Можна зробити коротенький висновок: резерв Києва – 12 мільярдів у 2003-му році – невичерпаний».

Омельченко наголошує, що економічне зростання гарантує зменшення безробіття, яке і так не притаманне столиці. За даними служби зайнятості у Києві налічується 22 тисячі вільних робочих місць, майже з усіх основних професій. Середня заробітня плата в столиці перевищує 800 гривень, каже мер.

Олександр Омельченко: «Дві третини киян отримують доходи вищі, ніж прожитковий мінімум. Показник позитивний. Безробіття практично нема. Коефіцієнт 0,7% говорить про те, що соціально-економічного безробіття в Києві нема. Є просто частина киян, які постійно думають, і правильно роблять, що думають, і постійно шукають кращу роботу – теж правильно роблять».

Під час зустрічі з журналістами Омельченко додав, що наступного року у комунальну власність Києва будуть передані столичні підприємства, які зараз перебувають у державній власності. За його словами, комунальні підприємства столиці працюють значно краще, ніж підприємства, які знаходяться в державній власності. Він також заявив, що влада Києва буде домагатися передачі у власність міста державного пакету акцій акціонерної кампанії «Київенерго».

Коментуючи роботу Кабіету Міністрів, Олександр Омельченко відзначив, що урядовий експеримент, щодо 13-ти відсоткового оподаткування фізичних осіб, на його думку, є надто сміливим і надто ризикованим. Він додав, що не критикує цей крок, його треба було робити, але мабуть більш стримано, оскільки виконати держбюджет у першому півріччі наступного року буде дуже складно.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG