Спеціальні потреби

Миколаїв готовий до створення умов для американських інвесторів. - 2003-12-23


Миколаїв готовий до створення умов для американських інвесторів, заявляє міський голова Володимир Чайка. На його думку підстав для взаємовигідної співпраці є чимало.

За останні два роки, розповідає пан Чайка, місту вдалося зробити конкретні кроки аби можливості Миколаїва стали відомими західним інвесторам, місто було відкритим для вільного підприємництва. Конкретний приклад – підприємство «Нібулон», яке вже отримало інвестиції розміром 23 мільйона доларів на запровадження передових технологій збереження зернових. Це досить великий бізнес. Інвестиції надійшли з Канади та Сполучених Штатів Америки. У Миколаєві створено умови для розвитку приватного морського транспортного бізнесу. Успішно використовує російські та беларуські інвестиції Миколаївський приватний порт.

Володимир Чайка: «Для залучення американських інвестицій ми нині пропонуємо житлово-комунальне господарство. Ми кажемо, що готові віддати в аренду водо-каналізаційні системи, мережи водопостачання для того щоби тут було створено сучасні системи, які б працювали і на американців. Ми не хочемо працювати лише в один бік. Ми хочемо партнерства, яке давало б можливість сторонам відчувати економічну користь. Вільні приміщення миколаївських підприємств можуть створити умови і для машинобудівної галузі. Це Виробниче об'єднання «Інгул», заводи «Дормашина», мастильного обладнання. Є над чим працювати. Сьогодні я можу сказати, що якби американський капітал прийшов і був залучений у питання збирання і переробки сміття – ми були б дуже вдячні. Це якраз те питання яке необхідне для міста Миколаїва. Я вже не кажу про газоенергостанції, які необхідні Україні у зв'язку з відсутністю достатньої кількості газу, нафти. Я вважаю, що ми готові співпрацювати».

Миколаївський міський голова Володимир Чайка хотів би відчути підтримку американських установ охорони здоров'я у питаннях розповсюдження ВІЛ-СНІДу в регіоні. Кількість інфікованих ВІЛ у Миколаєві вражаюча і постійно викликає занепокоєння світової громадськості.

Володимир Чайка: «Ви знаєте про те, що у нас запроваджена Програма боротьби зі СНІДом, але це Програма не лише міста Миколаїва, а має державну вагу. Два тижні тому у Миколаїві було проведено засідання колегії Міністерства охорони здоров'я України, де ми чітко заявили, що без підтримки колег у інших країнах світу, без залучення інвестицій вийти з цього стану дуже важко. Але, ми робимо кроки у школах та студентських аудиторіях. Нажаль, Миколаїв досі перебуває серед лідерів за кількістю хворих на ВІЛ-СНІД».

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG