Спеціальні потреби

Корупція в Україні поширена на рівні віце-прем'єр міністра, стверджує народний депутат Володимир Стретович. - 2003-12-16


Корупція та хабарництво тотальні у вищих ешелонах влади в Україні. Про це заявляє Комітет Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією. Як твердить голова комітету Володимир Стретович, закони і Конституція не діють щодо вищих чиновників держави.

Державні органи, на які покладено обов'язок боротися з організованою злочинністю і корупцією, самі є скорумпованими, - заявляє голова парламентського комітету, народний депутат від «Нашої України» Володимир Стретович. За його словами, численні факти корупційних діянь, виявлені його Комітетом, залишаються без реагування. На прес-конференції в Києві Комітет оприлюднив деякі з таких фактів. Як, наприклад, вилучення працівниками податкової міліції одного з районів Києва у приватного підприємця ста десяти тисяч пляшок горілки на суму в півмільйона гривень. Партія горілки зникла у невідомому напрямку, а притягти до відповідальності податківця не дозволяють його корупційні зв'язки, що ведуть у Верховну Раду, у фракцію «Регіони України».

Інший факт: державне підприємство «Молодьспортлото» перетворили на приватне, з коштами в офшорній зоні, а високопосадовці Кабміну посприяли узаконенню багатомільйонного шахрайства. Комітет володіє вичерпною інформацією і може назвати поіменно осіб, причетних до іншого злочину – розкрадання десяти мільйонів гривень бюджетних коштів, здійсненого колишнім керівництвом Державної митної служби через профспілку митних органів.

Як каже Володимир Стретович, Президент України відмовляє йому у прийомі, щоб вислухати доповідь про стан протидії корупції і боротьби з організованою злочинністю в державі. Генпрокурор та Міністр внутрішніх справ не з'являються на засідання парламентського Комітету, хоч цього від них вимагає закон, а його рішення керівниками правоохоронних органів ігноруються. Так, Міністр внутрішніх справ Білокінь, попри протести Комітету, призначив на посаду начальника УМВС у Львівській області людину, проти якої порушено кримінальну справу щодо реєстрації крадених автомобілів в очолюваних ним підрозділах.

Загалом щодо стану боротьби з організованою злочинністю та корупцією в державі, то як вказує Комітет, зусилля спецпідрозділів зазвичай спрямовані на викриття найбільш простих форм організованої злочинності. Водночас угруповання, які характеризуються високим рівнем організації і наявністю корумпованих зв'язків з державними службовцями, викриваються лише в поодиноких випадках. А тим часом корупція та хабарництво набрали в Україні тотального характеру, каже Володимир Стретович.

Володимир Стретович: «Корупція проникає у вищі ешелони влади, і я мушу сьогодні про це говорити, що корупція охопила тотально вищі ешелони влади. Сьогодні рівень, до якого ми дійшли, це віце-прем'єр. Поки що ми задокументували, це рівень першого віце-прем'єра уряду, про який можна говорити. Де чітко його вказівки свідчать про те, що вчинені корупційні діяння, є фактом до розслідування. А у відповідь сказали що – вибачте, не суйте свій ніс куди не треба». Як каже голова парламентського профільного комітету, боротьба з корупцією в Україні залишатиметься марною справою доти, доки на це не буде політичної волі в державі.

Цього року, за індексом корумпованості країн світу, Україна посіла сто одинадцяте місце зі ста тридцяти трьох можливих, разом з Болівією і Гондурасом.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG