Спеціальні потреби

В Україні знову подорожчають автомобілі. - 2003-12-11


В Україні знову подорожчають автомобілі. Експерти кажуть - це станеться якщо Верховна Рада схвалить новий закон. Ним планують скасувати усі пільги заводам, які складають іномарки та одночасно підняти мито на імпорт до 15-20%. Прихильники закону кажуть, що його ухвалення вимагає Світова Організація Торгівлі, яка забороняє такі безпрецедентні пільги вітчизняним виробникам. Народний депутат Дмитро Святаш прогнозує, що новий закон в першу чергу торкнеться покупців найдешевших автомобілів.

Дмитро Святаш: «Автомобілі малого класу подорожчають безумовно, якщо буде прийняте 15 відсоткове мито. Автомобілі великого і бізнес класу не подорожчають, а може навіть подешевшають. Якщо говорити простіше – «Шкода» подорожчає, «Мерседес» – ні».

Але деякі депутати звертають увагу й на іншу проблему, яка, на їх думку, призведе автомобільний ринок до великого перерозподілу. Згідно закону, пільги планують зберегти лише двом підприємствам. Запорізькому ЗАЗу та львівському автобусному. Запорізький завод крім корейських Деу вже складає німецькі Опелі та Мерседеси, румунські Дачії та російські Лади. При чому більшість із них випускають із імпортованих вузлів. За 5 років дій пільг ЗАЗ зекономив на податках майже півтора мільярди гривень. Святаш вважає, що більшість цих грошей пішли не на розвиток виробництва а у прибуток власникам заводу.

Інший депутат Анатолій Семинога каже, що вступ у дію закону призведе до монополізації ринку. Складальне виробництво АвтоЗАЗу буде у значно виграшному становищі порівняно з іншими.

Анатолій Семинога: «Підприєства, які працюють із такими пільгами не дають можливості розвиватися, не дають можливості залучати інвестиції. Ці пільги, безпрецендентні пільгі, величезні пільги, які є для нашого бюджету величезним тягарем, потрібно залишити лише для виробництва вітчизняних автомобілів. А все, що стосується пункто-узлової зборки, на моє глибоке переконання потрібно створити рівні умови для всіх учасників».

На несправедливість ситуації звертають увагу керівники трьох підприєств, які збиралися налагодити виробництво автомобілів та автобусів в Україні і вже зробили необхідні для цього інвестиції. Луцький та Кременчуцький автозаводи вимагають переглянути норми закону, які на їх думку, зашкодять розвитку вітчизняного авторинку.

XS
SM
MD
LG