Спеціальні потреби

Опозиція заблокувала роботу Верховної Ради. - 2003-11-04


Як і очікувалося, першою темою у сесійній залі стали події довкола з'їзду блоку Ющенка у Донецьку. Описавши деякі подробиці застосуваня сили проти народних депутатів, «нашоукраїнці» вимагали звіту силовиків, окільки за слвами безпосередніх учасників подій, міліція лише нагнітала ситуацію, яка у будь-який момент могла вийти з під котролю і призвести до людських жертв.

Євген Червоненко, Наша Україна: «Міліція сприяла штовханню бойовиків, щоб були жертви.Наприклад я примусив машину ДАЇ їхати швидше,а їй давались команди тримати кортедж Ющенка щоб встигли перекинути бойовиків. Нас знову направляли в юрбу, але ми пішли в інші бік. Як би ми не приймали таких рішень там було б те, що ставила собі за мету влада - це кров».

Однак після двогодинних консультацій опозиціонери не дійшли спільної згоди з більшістю. Та погодилася лише заслухати керівників силових відомств після сесії, у вузькому колі керівників фракцій та комітетів. Таким чином звіт не чули б ні журналісти, ні пересічні українці які слухають радіо трансляцію. З огляду на те, що центральні канали обмежлися лише короткими повідомленнями про події, які мали місце у Донецьку, це єдиний спосіб для опозиції прорвати інформаційну блокаду.

Олександр Мороз: «Сьогодні заблокована об'єктивна інформація з приводу того, що робилося у Донецьку, Харкові, Львові в інших містах. За інформацією яка є у нас, сьогодні правоохоронні органи стали виконавцями волі кримінальних структур. Це новий етап здійснення влади у сьогоднішній системі, цього допускати не можна. Тому ми вимагаємо, щоб силові міністри проінформували, ми нічого іншого не ставимо, проінформували Верховну Раду. вона буде визначатися потім яким чином діяти».

Зрештою спікер Литвин закрив засідання, оскільки чотири опозиційні фракції обіцяли блоквати трибуну до задоволення їх вимог. Після цього трійка опозиційних лідерів – Мороз, Тимошено та Ющенко разом вийшли до журналістів. Вони заявили, що не хочуть блокувати роботу Верховної Ради, однак саме цю технологію нав'язують зараз зовні парламенту.

Юлія Тимошенко: «Завдання яке було поставлено, це компрометація і дестабілізація роботи Верховної Ради. тому що зрозміло, що те, що відбувається в Донецькій області, за межами уваги парламентської опозиції не залишиться. вони спрогнозували і спланували ввести Верховну Раду в конфлікт, в кризу і недати можливості працювати і під це зробити кадрові зміни які стосуються керівництва Верховної Ради і керівництва комітетів. Все це здійснюється безумовно ззовні парламенту, ззовні навіть розкладки політичних сил в Україні, і ми споживаємо результат».

Опозиціонери кажуть, що блокування їх єдиний інструмент захистити свої права, оскільки на перекоання Віктора Ющенка, Донецьк та Харків – це лише початок технології, яку використовуватимуть у ході виборчої кампанії.

Віктор Ющенко: «Насправді те, що відбулося в Донецьку, це один із епізодів того, що може стати на байбутнє ключовим сценарієм розвитку політичних подій в Україні. Ви добре знаєте дерективу адміністрації президента, як діяти місцевій владі в подібних ситуаціях. І те, що репетиція почалася з Донецька, це свідчить про те, що адміністрація президента і влада не зупиняться на цьому. Тому наш основний крок сьогодні це продемонструвати, що ті безчинства, які творяться за вказівкою з Банкової вулиці, і ті конфлікти які внесені сьогодні у парламент з Банкової, ведуть країну до драматичних подій».

Натомість більшість твердить, що події у Верховній Раді є способом ведення виборчої кампанії опозиційними кандиатами, і можуть привзети обидві сторони до глухохо кута. Говорить координатор більшості Степан Гавриш: «У сесійному залі сьогодні розгортається політична площадка змагань за президентське крісло де політичні технології електорального поля стають частиною технології роботи у сесійному залі,особливо тих провідних політичних сил які сьогодні вже розпочали фактично виборчу кампанію. Розраховувати, що ця ситуація може бути знята з порядку денного не можливо».

Відтак сиуація у Верховній Раді дуже подібна до кризи. Опозиція сповнена рішучості і далі вимагати публічного звіту силовиків та створення слідчої комісії. Більшість, у якій не останню роль грає фракція регіони України, де багато донецьких депутатів, категорично проти. Межу можливого компромісу, до якої можуть дійти обидві сторони поки не називає ніхто.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG