Спеціальні потреби

Коаліція українських молодіжних організацій закликала скасувати візовий режим для подорожей в Україну громадян країн Євросоюзу. - 2003-10-24


Лідери українських молодіжних організацій закликали урядовців скасувати візовий режим для подорожей в Україну громадян Євросоюзу. З такою ініціативою вони виступили на міжнародному семінарі Європейської народної партії, який проходить у Києві. Один із ініціаторів ідеї, голова Молодого Руху Тимур Нагалевський вважає несправедливим, що європейці мають менше можливостей приїхати в Україну ніж громадяни інших країн.

Тимур Нагалевський: «Громадяни країн СНД, в тому числі й Середньої Азії не мають візового режиму з Україною. Тобто реально виходить, що Україна відкрита на Схід, а не на Захід. І це знаково для Європейського Союзу».

Нагалевський пропонує відмовитися від візового режиму в односторонньому порядку. Він каже, що ця ініціатива буде оформлена лідерами молодіжних організацій у вигляді законопроекту і подана на розгляд Верховної Ради. За словами Нагалевського, підтримку ідеї пообіцяла фракція блоку „Наша Україна”, а перший заступник міністра закордонних справ Олександр Чалий запевнив, що МЗС уважно вивчить це питання.

Крім цього лідери молодіжних організацій оголосили низку проектів для популяризації євро інтеграційного курсу України. Більшість із них в галузі освіти. Зокрема сприяння запровадженню європейських стандартів навчання та вивчення європейських мов. Коаліція також домагатиметься скасування в Україні загального військового обов’язку.

Радник прем’єр міністра Іспанії Даніель Баутиста запевнив, що Європейська народна партія, яка має понад 200 представників у Європарламенті лобійуватиме якнайшвидше приєднання до ЄС України. Втім, він не зміг дати відповідь на запитання, коли це може статися.

Даніель Баутиста: «Ймовірно зараз не найкращий час для того, щоб відповісти на це запитання. Я би сказав – найгірший. Бо ми на порозі великого розширення. Але після цього наступить момент, коли Євросоюз скаже – ми зробили важливий крок до об’єднання. Який наступний крок?».

Наступного року до нинішніх п’ятнадцяти членів Євросоюзу приєднається ще десять країн.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG