Спеціальні потреби

В Одесі відбулась презентація шведського фільму «Лілія назавжди» присвяченого торгівлі людьми. - 2003-10-17


Проблема торгівлі людьми є особливо актуальною для Одеси. Посольство Швеції в Україні у співпраці з Програмою розвитку ООН та Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні 16 жовтня презентували в Одесі художній фільм «Лілія назавжди», що розповідає про долю дівчат та молодих жінок, які потрапляють за кордон у пошуках нового життя.

Фільму „Лілія назавжди” зняв шведський режисер Лукас Мудісоно. Його обговорення відбудеться не лише в Одесі, але і у Харкові та Києві. Презентація покликана привернути увагу широкого кола громадськості, політиків та державних службовців до проблеми порушення прав людини, зокрема, торгівлі людьми. Художній фільм розповідає про трагічну долю 16-річної дівчини з колишнього СРСР, яка відгукнулась на пропозицію свого друга поїхала до Швеції у пошуках кращого життя. За данними Міністерства внутрішніх справ України за дев'ять місяців 2003 року порушено 215 кримінальних справ, пов'язаних з торгівлею людьми, висунуто звинувачення проти 190 підозрюваних,повернуто в Україну 340 осіб потерпілих від торгівлі людьми, серед яких 40 неповнолітніх.

Присутній на презентації фільму „Лілія назавжди” Посол Швеції в Україні Оке Патерсон в інтерв'ю „Голосу Америки” наголосив: „З того що ми показуємо у цьому фільмі – є події у Швеції, але ми знаємо з досвіду Балкан, України, Ізраїля, США, Великобританії що дуже актуальною є ця нова форма зловживання людьми. Людей нині продають. Ця форма, яку ми бачимо, є брутальна, негативна і дуже трагічна”

Представниця Міжнародної організації з міграції Оксана Горбунова займається проблемою торгівлі лідей, що постійно набуває актуальності, з початку 90-х років. За її словами презентація фільму „Лілія назавжди” в Одесі не випадкова: „Одеса – це південні ворота України, сюди відбуваються депортації нелегальних мігрантів, серед яких 5 відсотків є потерпілими від торгівців людьми. Такі депортації відбуваються два рази на тиждень. В Одесі проводяться зустрічі та бесіди з потерпілими для того щоб надати необхідну допомогу тим хто повертається в Україну. Більш того, Одеса стала транзитним коридором для депортованих з Туреччини. Останнім часом ми констатуємо зростання кількості жінок, які є громадянами не лише України, але і Молдови, Білорусії, Росії, Узбекістану”.

Крім презентації фальму „Лілія назавжди” в Одесі буде проведено і семінар присвячений проблемі торгівлі людьми в Україні.

XS
SM
MD
LG