Спеціальні потреби

Засуджені в Іраку українські моряки вимагатимуть перегляду вироку. МЗС України вважає вирок невідповідним. - 2003-10-14


Двоє громадян України засуджених в іракському місті Умм-Каср за контрабанду трьох тисяч тон дизельного пального вимагатимуть перегляду вироку. Капітана та старшого помічника судна „Навстар Один” засудили до позбавлення волі на 7 років та штрафу майже 2,5 мільйони доларів.

Британські військові затримали танкер із контрабандним вантажем 9 серпня у Перській затоці. До винесення вироку всі члени екіпажу утримувалися під вартою. За іракськими законами підсудним загрожувало від 5 років позбавлення волі до довічного ув’язнення.

Капітан та старший помічник не погодилися із вироком суду. Вони наполягають, що не знали про незаконність вантажу і лише виконували розпорядження власника судна.

З критикою рішення суду виступило й українське Міністерство закордонних справ. Речник МЗС Маркіян Лубківський пояснює суворий вирок українським морякам бажанням іракської влади залякати інших контрабандистів. Він каже, що адвокат засуджених вже підготував апеляцію до Верховного суду країни.

Маркіян Лубківський: «Ми робимо для себе висновок про невідповідність винесеного вироку реальному стану справ. Міністерство закордонних справ виступає за те, щоб цей процес був максимально точний і справедливий. Ми виступаємо проти його надмірної політизації і перетворення в показовий процес, як це намагаються зробити».

Решта 19 членів екіпажу затриманого танкера визнані невинними і звільнені з-під варти. Власник судна виплатив морякам всі зароблені гроші. Український МЗС звернувся до нього з проханням купити українцям авіаквитки додому. За декілька днів британські військові мають доставити моряків до іраксько-кувейтського кордону.

XS
SM
MD
LG