Спеціальні потреби

Генпрокуратура: в листах Гончарова стара непідтверджена інформація, в його тайнику – порожньо. - 2003-08-14


Факти, викладені в листах Гончарова, перевірялися під час досудового слідства у справі Гонгадзе і не підтвердились. Про це заявив сьогодні в Києві заступник Генерального прокурора Олександр Медведько.

В листах Гончарова стара непідтверджена інформація, в його тайнику – порожньо. Такий підсумок розгляду Генпрокуратурою переданих їй сімнадцяти сторінок копій передсмертних листів колишнього убозівця, звинуваченого в організації “банди перевертнів”, в яких той повідомляє про причетність міліцейських структур до замовних вбивств, вказує на “замовників” журналіста Георгія Гонгадзе, називає імена тих, хто катував його самого в тюремній камері.

Як заявив заступник Генпрокурора Олександр Медведько, факти, які подає у своїх листах Ігор Гончаров, відпрацьовувались ще у рамках досудового слідства у справі про вбивство Георгія Гонгадзе. “Там практично нічого нового”, -- заявив заступник Генпрокурора. “Деякі моменти зараз ще перевіряються, -- зауважив він, -- Але те, що перевірено, не підтвердилось”. Медведько також повідомив, що схованку покійного Гончарова, про яку той згадує у своїх листах, перевірили, і там нічого нема.

Отже, листи Гончарова – черговий слід в нікуди? Керівник Інституту масової інформації, до якого ці листи первісно надійшли, так не вважає. Як сказав Леонід Звєрєв “Голосу Америки”, варто дочекатися остаточних висновків:

„Зрозуміло, що не все нас влаштовує, як я думаю, і будь-кого з громадян в поясненнях, бо там немає остаточних кінцевих відповідей на головні питання. Але з іншого боку, ми розуміємо, що не все можна зробити за тиждень. Ми все ж таки сподіваємося, що прокуратура буде дотримуватися тих обіцянок, які вона дала через нас громадськості і що ми отримаємо такі відповіді. Найближчим часом... На жаль, в справі Гонгадзе вже було багато слідів в нікуди. Ми поки що сподіваємось, що цей слід має вивести всіх нас.”

Як уже повідомлялося, паралельне розслідування фактів, викладених у посмертних зверненнях Ігоря Гончарова, ведуть Тимчасова слідча комісія парламенту та Уповноважений Верховної Ради з прав людини. Так, керівник парламентської слідчої комісії в справі Гонгадзе Григорій Омельченко днями заявив про інформацію, яку має слідча комісія, про те, нібито саме працівники СБУ знайшли тіло Георгія Гонгадзе і перепоховали його в Таращанському лісі таким чином, щоб його знайшли”. На прес-конференції в Києві заступник Генпрокурора Медведько підтвердив, що тіло Гонгадзе було перепоховане, однак заперечив причетність до цього Служби безпеки.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG