Спеціальні потреби

Профспілки в Україні зазнають переслідувань - 2003-08-13


Декілька колишніх працівників київського комунального підприємства „Тварини в місті” через суд вимагають відновлення на роботі. Вони кажуть, що були звільнені за створення на своєму підприємстві незалежної профспілки.

Працівники твердять, що адміністрація змушувала їх працювати понаднормовий час, при цьому відмовляючись за це платити. Існуюча профспілка на їх думку, не бажала відстоювати інтереси найманих працівників, саме тому вирішили створити незалежну організацію.

Заступник голови Конфедерації вільних профспілок Віктор Дітковський каже, що після цього у людей, які написали заяви про вступ до організації почалися конфлікти із керівництвом підприємства.

Дітковський: „Відразу як адміністрація була повідомлена про створення профспілки, члени профспілки відчули на собі шалений тиск з боку адміністрації. Голова профспілки до цього мав подяку від нашого мера, за п’ять років не було жодного стягнення. А тут оголошують одну догану, іншу догану.”

Голову профспілки Костянтина Михайленка з роботи звільнили за прогул. Він каже, що просто відмовився виконувати роботу, яка була не передбачена його трудовою угодою. Він вимагатиме відновлення на роботі в судовому порядку.

Іншим звільненим довести свою правоту буде важче. Вони заявляють, що коли їх приймали на роботу, змушували писати заяви про звільнення без зазначення дати.

Головний редактор профспілкової газети „Аспект” Микола Закалюжний звертає увагу, що випадки переслідування членів незалежних профспілок непоодинокі. Його дивує, що офіційні профспілки не рідко виступають на боці керівників підприємств, а не найманих працівників.

За калюжний: „Законодавчо люди начебто захищені. Працедавець, керівник установи повинні узгоджувати соціально-економічні питання пов’язані із захистом людей праці з профспілками. Вони це роблять, але стараються робити це з офіційними профспілками, тому, що з ними можна дуже швидко дійти порозуміння. Але фактично такі профспілки не відповідають своїм завданням.”

Закалюжний каже, що часто на боці керівників підприємств працює міліція і суди. Останні як правило стають на сторону працедавців. Позови членів профспілок суди розглядають роками. За його даними суди не винесли жодного вироку за статтею кримінального кодексу, яка передбачає ув’язнення до трьох років за перешкоджання роботі профспілок.

Поки що незалежні профспілки бачать підтримку лише у закордонних колег. Вони вважають що лише завдяки зверненню міжнародної конфедерації профспілок рік тому політичне керівництво країни звернуло увагу на проблему і зупинило хвилю погромів профспілкових офісів і побиття членів організацій.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG