Спеціальні потреби

В Україні Віктор Чорномирдін почуває себе, як вдома - 2003-08-06


Посол Росії в Україні Віктор Чорномирдін висловив сьогодні своє незадоволення тим, як проходить рік Росії в Україні. На його думку, обидві сторони повністю не використовують можливостей якими володіють.

В Україні Віктор Чорномирдін почуває себе, як вдома. Навіть на зустрічі із журналістами каже, що після переїзду в Україну йому не довелось звикати до нових умов, і так все знайоме. Російський посол має дружину українку, розуміє національну культуру та мову. Щоправда українською не говорить, вважає, що застарий для таких експериментів, проте при спілкуванні із пресою постійно наголошує, що питання мови – є дуже важливим:

Чорномирдін: “Вважав і вважаю, що мовне питання має не аматорський характер. Це важливий інструмент. І я його дійсно пов’язую на рівні безпеки держави ”

Черномирдін каже, що Україна має мати свою мову і розвивати її, так само, як і Росія і підкреслює, що на відміну від України Росія лише зараз починає розробляти свій закон про мову.

Російського посла дратують розмови про те, що Росія чимось завинила перед Україною. На зустрічі із пресою він підкреслив, що його країна, не має наміру вибачатися перед Україною за голодомор 1932-33 років. Росія як правонаступниця СРСР і так несе на собі багато зобов'язань колишнього Союзу, каже Чорномирдін. Нагадаю, що цього року український парламент визнав голодомор 30-х років актом геноциду, під час якого загинуло від 3-ох до 7-ми мільйонів людей.

Достатньо зверхньо російський посол говорить про українських політиків та економічні проблеми. Зокрема, у питанні транзиту нафти через нафтопровід Одеса-Броди. За його словами, Росія дотримується дружньої політики і лише хоче допомогти Україні у тому, щоб нафтопровід не простоював, а Україна не втрачала гроші за транзит. В той же час минулого місяця на переговорах з Україною російський прем’єр Михайло Касьянов зайняв принципову позицію і відмовився підписувати договір про транспортування російської нафти територією України допоки ситуація з “Одеса-Броди” не буде вирішена. Що стосується підписаного наприкінці липня українсько-польського меморандуму про добудову нафтопроводу у напрямку “Броди-Плоцьк”, то тут Чорномирдін демонструє максимальну прихильність до проекту:

Чорномирдін: “Ми про це знали давно. Інша справа, що можливо зарано був побудований нафтопровід Одеса-Броди. Він же 2 роки стоїть без роботи. А це для транспортної системи, а тим більше для трубопровідної є недопустимими. Ну, але у цьому випадку кожен сам має приймати рішення. Тому, якщо побудували частину, треба робити далі. І абсолютно вірно! І бажано, щоб це сталось якомога швидше”.

Чорномирдін також підкреслив, що Росія готова взяти участь у реалізації проекту нафтопроводу "Броди-Плоцьк", якщо до неї з такими пропозиціями звернеться українська та польська сторони. За словами Російського посла від реалізації цього проекту Росія не зазнає жодних втрат.

Загалом, не зважаючи на те, що протягом останнього року україно-російські стосунки значно покращились, Чорномирдін висловив своє незадоволення тим, як проходить рік Росії в Україні. За його словами – час танців та літературних декад вже давно минув, сьогодні потрібно вирішувати важливі питання.

XS
SM
MD
LG