Спеціальні потреби

Чергові перестановки у владі - 2003-07-30


Чергові кадрові перестановки стали головною політичною темою в Україні. Президент Леонід Кучма призначив нових губернаторів у чотирьох областях.

Нове керівництво сьогодні отримали чотири області – Чернівецька, Полтавська, Дніпропетровська та Запорізька. Лише у Запоріжжі губернатор Карташов пішов з посади за власним бажанням – його обрали мером міста. Інших – Теофіл Бауер, Євген Томін та Микола Швець звільнили після того, як з’явилися головні висновки щодо причин та винуватців продовольчої кризи. Прохання про звільнення цих регіональних керівників подав особисто прем’єр Янукович. Леонід Кучма до прем’єра прислухався і підписав укази про звільнення. олова парламентського комітету з питань місцевого самоврядування Анатолій Матвієнко, коментуючи ці звільнення, назвав їх перемогою глави Кабміну.

А.Матвієнко: слухайте аудіо запис.

Із аграрного блоку уряду посади позбувся лише один високопосадовець – заступник держсекретаря мінагрополітики Роман Шмідт, який до речі є представником опозиційної Нашої України. Про можливі інші зміни в уряді поки що нічого не відомо.

І сьогодні ж стали відомі прізвища нових губернаторів – Дніпропетровську область відтепер очолюватиме колишній держсекретар кабміну, досить близький до Президента Кучми Володимр Яцуба, Полтавську облдержадміністрацію очолив Володимир Удовиченко, який до того був директором Полтавського регіонального управління комерційного банку "Приватбанк". А новим керівником Чернівецької області став Михайло Романів – до того він працював заступником голови Контрольно-ревізійного управління, начальником київського КРУ. Раніше, у 1995-96 роках, він обіймав посаду першого заступника глави Чернівецької обладміністрації.

Відтак як і прогнозували політологи та експерти, Президент напередодні виборів змінює керівництво у регіонах. Нагадаю, що останнім часом нові губернатори також з’явилися у Львові, Кіровограді та Хмельницькому. Найімовірніше, що змін варто очікувати і на рівні районів.

XS
SM
MD
LG