Спеціальні потреби

Погляд Ющенка щодо останніх подій - 2003-06-27


Віктор Ющенко виступає ЗА конституційну реформу, але проти ревізії Конституції. Напередодні сьомої річниці прийняття Основного країни Закону лідер “Нашої України” з’ясував позицію очолюваного ним блоку стосовно конституційної реформи.

“Чому через сім років після прийняття Конституції влада наполягає на її радикальній зміні?” – такою була заявлена тема прес-конференції, скликаної лідером блоку “Наша Україна”. На це запитання Ющенко відповідає так: тому що влада шукає спосіб пролонгування своїх повноважень:

“Розмахування булавою” над Конституцією і спроба внести 91 поправку – це змінить не тільки дух і букву Конституції. Безумовно, це іде мова про глибоку ревізію української політичної системи, мета якої – не гармонізувати систему влади, не сформувати гармонію політичних відносин між інститутами влади, а виконати одну прагматичну ціль – це найти спосіб для пролонгування діючої влади.”

У президентському законопроекті “нашоукраїнців” особливо насторожує пункт про суміщення всіх виборів в один рік. Як вважає Ющенко, планований сценарій може полягати в тому, що нинішньому парламенту запропонують один додатковий рік повноважень в обмін на три додаткових роки для нинішнього Президента:

“Вибори в один рік, як ви розумієте, не можуть бути проведені, якщо не буде порушено легітимний термін дії одного з органів влади, і це очевидно, або Президента, або парламенту.” При цьому Ющенка не влаштовує не тільки президентський, але й альтернативний парламентський законопроект конституційних змін. Проект, підготовлений парламентською комісією, він назвав “сирим і таким, що потребує доопрацювання”. На запитання ж “Голосу Америки” про те, чи проводив би він сам конституційну реформу, якби переміг на президентських виборах, Віктор Ющенко відповів:

“Давайте без якби, а я буду говорить, як громадянин цієї країни. Знаєте, можливо тільки лінивий і сліпий може не зауважити, що Україні потрібна політична реформа. Я підкреслюю – не ревізія Конституції, а політична реформа.”

Лідер “Нашої України” прокоментував також нинішню ситуацію з ажіотажним попитом на борошно і відповідним підвищенням цін. За його словами, проблему треба не замовчувати, як це, на його думку, робить нинішній уряд, а негайно вирішувати:

Якщо говорити макроекономічною мовою, влада втратила контроль над управлінням попитом і пропозицією. (клеїти) Український уряд повинен реагувати терміново. Це ЧП, те, що відбувається сьогодні. ЧП, яке потребує відповіді до відпустки українського парламенту. Мені здається, що уряду сьогодні бракує відкритості, тверезої оцінки і конструктивної чесної позиції перед українськими діловими і політичними колами і громадою. Віктор Ющенко повідомив, що “Наша Україна” невдовзі представить парламентські ініціативи блоку для подолання ситуації з ажіотажним попитом і підвищенням цін на борошно.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG