Спеціальні потреби

Сучасне становище молоді - 2003-06-18


Соціологи України, Росії та Азербайджану відзначають, що сьогодні молодь цих трьох ключових країн пострадянського простору опинилась у різних соціальних умовах. Проте, прагнення молодих людей у цих країнах переважно збігаються.

Доля колишніх радянських республік, після розвалу Союзу складається по різному. Проте сьогодні у найбільш виграшному становищі опинилась Росія. Соціологи відзначають, що росіяни почувають себе впевненіше і покладають великі сподівання на майбутнє. Зрозуміло, що недалеке майбутнє кожної країни – це її теперішня молодь. За даними соцопитувань, громадянська активність молоді в усіх трьох країнах дуже низька – 90% молодих українців і росіян та 87% азербайджанців не беруть участі у діяльності жодної громадської організації. Директор відділу Європи та Євразії Національного фонду підтримки демократії Надія Дюк, дивується куди сьогодні зникла та молодь, яка у 90-х роках відігравала важливу роль в українській політиці.

Між тим, Надія Дюк наголошує, що сьогодні молодь більше цікавить бізнес, ніж політика. В кожній з країн молоді люди поступово створюють середній клас. Найяскравішим прикладом цього є Росія.

Сьогодні понад 150 доларів в місяць заробляють близько 25% молодих росіян, 5% українців і 2% азербайджанців. Як стверджує директор Всеросійського центру дослідження громадської думки Юрій Левада, зараз в Росії є близько сотні власників банків, яким немає 30-ти років і понад тисячу достатньо молодих власників шестисотих мерседесів. Поки що їх цікавить лише бізнес, але наступною їх метою буде політика:

“Реально до влади за деякий час прийдуть люди, яким сьогодні, скажімо 30, але вони прийдуть через 10 або 20 років, їм буде 40 і 50. Вони свої молоді захоплення трохи забудуть до цього часу. Їм доведеться подорослішати. Вони ретельно увійдуть у соціальну та політичну машину. Їм там ретельно перетруть кістки та мізки до цього часу. І питання у тому – чи будуть ці люди носіями чогось нового, чи засобом відтворення того, що вже існує? ”

На думку соціологів, найбільша відмінність молоді трьох країн полягає у довірі до діючих президентів. Володимиру Путіну повністю або переважно довіряють 82% російської молоді. Гейдару Алієву – 73% молодих азербайджанців, Леоніду Кучмі – 21% молодих українців. Експерти відзначають, що зараз в усіх цих країнах можна спостерігати стабілізаційний застій, проте найближчим часом навряд чи політична ситуація буде змінюватись.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG