Спеціальні потреби

Військова  допомога Польщі і Великобританії - 2003-06-13


Польща, Великобританія та інші країни НАТО погодилися надати допомогу українським збройним силам для їх підготовки згідно стандартів північно-атлантичного альянсу. Про це міністри оборони цих країн заявили у Брюсселі під час засідання комісії Україна - НАТО. В роботі комісії брали участь міністр оборони України Володимир Шкідченко та генсек альянсу Джордж Робертсон.

В центрі уваги зібрання було підбиття підсумків виконання Україною Плану дій та Цільового плану на 2003 рік – основних документів, що визначають характер співпраці з Північно – Атлантичним альянсом.

Представники країн НАТО хоч і схвально відгукнулися про зусилля України щодо виконання цього плану, однак звернули увагу на низку недоліків у реалізації тієї його частини, що стосується реформи збройних сил. Зауважувалася недостатність фінансування армії, брак в ній кваліфікованих фахівців та низький рівень володіння військовими іноземними мовами. Допомога Україні надаватиметься у вигляді навчання військових експертів, стандартизації та організації міжнародних конференцій. Під час зустрічі міністрів було оголошено про обрання українського літака АН-124 "Руслан" для військово-транспортних перевезень в 12 країнах НАТО - в більшості європейських країн альянсу і Канаді. Генсек альянсу Джордж Робертсон зазначив, що відсутність стратегічної транспортної авіації є головною перешкодою для здійснення миротворчих операцій у віддалених країнах.

Використання українських літаків триватиме до 2010 року, коли буде введено в експлуатацію європейський "Аеробус А-400М". Транспортні літаки європейського виробництва, що здатні здійснювати польоти на великі відстані почнуть надходити у розпорядження військово-повітряних сил країн НАТО не раніше 2008 року.

Сполучені Штати та Великобританія участі в проекті оренди українських літаків не братимуть. Від участі в консорціумі відмовилася також Іспанія. Мадрид не буде орендувати українські літаки до завершення розслідування причин катастрофи в Туреччині українського лайнера Як-42. Внаслідок падіння літака, орендованого Іспанією за посередництвом НАТО, загинули 62 іспанських миротворця, що поверталися додому із Афганістану.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG