Спеціальні потреби

17.05.02-  У цьому випуску---нове дослідження корисності поміркованого споживання алкоголю свідчить, що кілька чарок спиртного на день може допомогти запобіганню виникнення діабету.... - 2002-05-18


Стаття про результати цього дослідження опублікована у нещодавньому числі Журналу американської медичної асоціації. Відомо, що з віком у людей зростає ризик захворюваності діабетом, оскільки організм стає менш чутливим до інсуліну-гормону, який перетворює цукор на енергію. Нестача інсуліну веде до перенасичення цукру у крові, підвищення тиску і деградації різних органів.

Виходячи із зростаючої кількості даних, що споживання алкоголю може бути корисним для здоров’я, вчені запропонували п’ятдесят одній літній жінці взяти участь у дослідженні того, чи не може помірковане споживання алкоголю запобігати виникненню діабету. Всі жінки на момент проведення експерименту були практично здоровими. Групу розділили на три--по сімнадцять у кожній. Першій давали одну чарку алкоголю на день, а двом іншим---дві чарки, або зовсім не давали спиртного. Наприкінці восьмого тижня у всіх взяли кров на аналіз і провели ротацію у дозуванні. Таких ротацій було три.

Дослідники виявили, що рівень інсуліну у жінок, які мали дві чарки алкоголю на день, був на двадцять відсотків нижчий порівняно з тими, хто не пив. Щобільше, у першої групи рівні три-гліцерідів---жирів, з якими пов’язується ризик інфарктів,----виявилися на десять відсотків нижчими, ніж у непющої групи. Говорить доктор ДЕЙВІД БАЄР, один з авторів дослідження:

we think these data are..

Ми уважаємо, що ці дані дуже важливі, оскільки вони допомагають визначити деякі ризики для здоров’я і користь, пов’язану з поміркованим вживанням алкоголю. І, звісно, це є важливим для тих, хто слідкує за своїм харчуванням і свідомо помірковано вживає алкоголь для поліпшення здоров’я.

Дослідники також виявили, що вага піддослідних не позначалася на даних експерименту. Хоча він показав, що найкорисніші результати принесли дві чарки алкоголю на день, доктор БАЄР виступає за поміркованість:

moderation is defined..

Поміркованість визначається як не більш ніж чарка на день для жінки і не більш, ніж дві,---для чоловіка....Існують переконливі дані, що споживання алкоголю понад ці параметри поміркованості фактично є шкідливим.

Однак автори дослідження втримуються від рекомендацій пити чарку або дві вина на день як запобіжник від діабету, оскільки вони не перевіряли своїх піддослідних, чи вони знаходяться на перед-діабетичній стадії.

Президента Американської діабетичної асоціації КРІСА САУДЕКА запитали, чи буде наступним кроком вивчення саме цього: чи може алкоголь попередити виникнення діабету у тих, хто знаходиться на перед-діабетичній стадії. Відповідь була такою:

in the us we seem to have..

У США ми спостерігаємо цю пуританську відмову від алкоголю, як безумовне благо. Тому на цьому фоні було б цікаво показати, чи може помірковане вживання алкоголю, порівняно з не вживанням, запобігти виникненню діабету. Це дослідження займе кілька років і воно мусить бути досить репрезентативним. Отже, хоча це буде нелегким завданням, це може бути цікавим.

Автори дослідження говорять, що не знають, чому алкоголь знижує рівень інсуліну у крові і додають, що їхнє дослідження по суті є першим, яке зосереджується на зв’язку між вживанням алкоголю і рівнями інсуліну.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG