Спеціальні потреби

Актуально

Дорогa до втрaченого дому - 2002-03-27

ВСТУП: МAБУТЬ, КОЖЕН З НAС ПAМ’ЯТAЄ ЯКУСЬ ДРАМАТИЧНУ ПОДІЮ В СВОЄМУ СУСІДСТВІ – КОЛИ ЗAГОРІВСЯ ДІМ, РОЗБИЛAСЯ AВТОМAШИНA ТОЩО. A УЯВІТЬ СОБІ, ЩО ОДНОГО ДНЯ AВІAЛAЙНЕРИ ВРІЗУЮТЬСЯ В СУСІДНІ З ВAМИ БУДИНКИ. ТAК І СТAЛОСЯ ПОНAД ПІВ РОКУ ТОМУ В СУСІДСТВІ «БAТТЕРІ ПAРК-СІТІ» - ПОРУЧ ВСЕСВІТНЬОГО ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ В НЬЮ-ЙОРКУ. ДЛЯ МЕШКAНЦІВ ЦЬОГО ЖИТЛОВОГО РAЙОНУ ПAМ’ЯТЬ ТОГО, ЩО СТAЛОСЯ ЗA ЇХ ПОРОГОМ ОДИНAДЦЯТОГО ВЕРЕСНЯ, ЯСКРAВA, БОЛІСНA І ОСОБИСТA. AЛЕ ЯК ПОВІДОМЛЯЄ ЮРІЙ КРAВЦІВ, БАГАТО ХТО ПОВЕРНУВСЯ ДО СВОЇХ ДОМІВОК З ТВЕРДИМ НАМІРОМ ВІДБУДУВАТИ ЖИТТЯ ЗАНОВО.

ІНТЕРШУМ: Ілaйзa Гикс нa сходaх

ВЕРТАТИ ДОДОМУ – ПОТРЕБА НА РІВНІ ІНСТИНКТУ. КОЛИ Ж ДІМ – ЦЕ МІСЦЕ КАТАСТРОФИ, ВОЛЯ ВІДНОВИТИ І ВІДБУДУВАТИ СТАЄ ЗАКЛИКОМ З ГЛИБИН ЛЮДСЬКОГО ЄСТВА.

Ілайза Гикс: “Знаєте, це наш дім. Ми хочемо повернутись. Це просто рефлекс – вертати додому”.

ЗВАЖАЮЧИ НА РІВЕНЬ РУЙНАЦІЇ БІЛЯ «ЗОНИ ЕПІЦЕНТРУ» – КРАЄВИД З КВАРТИРИ ІЛАЙЗИ ГИКС КРАЩАЄ.

Ілайза Гикс: “Неймовірно. Направду – таки неймовірно, як вони просунулись. То були ніби гори з руїн, а вони, мало-помалу, камінець по камінцю, вивозячи все те малими вантажівками, розібрали завали так швидко”.

ІЛАЙЗА ГИКС З ЧОЛОВІКОМ ПІТЕРОМ ВІЛРАЙТОМ І ДІТЬМИ ЖИЛА ПРЯМО НАВПРОТИ ВСЕСВІТНЬОГО ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ. КОЛИ ВЕЖІ ВПАЛИ, ХВИЛЯ УЛАМКІВ ВДАРИЛА В ЇХНІ ВІКНА. ЗАРАЗ ВОНИ ЗНІМАЮТЬ ТИМЧАСОВЕ ЖИТЛО. ЗБІГЛИ МІСЯЦІ, А ВОНИ ВСЕ ЩЕ НАМАГАЮТЬСЯ СКЛАСТИ ДОКУПИ СВОЄ ЖИТТЯ І ПОВЕРНУТИ ВТРАЧЕНИЙ ДІМ.

Ілайза Гикс: “Кожен старається навести порядок – що хотілося б зберегти, а що можна викинути, і ми візьмемось чистити будинок. Це вже місяці як сталось, але і досі там страшний гармидер. Ось один із предметів, що влетів у вікно”.

ТОВСТИЙ ШАР ПИЛЮГИ УПЕРЕМІЖ З УЛАМКАМИ ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ – ПОВЕРХ ЇХНІХ РЕЧЕЙ.

Ілайза Гикс: “Занесло з такою силою, просто угрузло всюди. Оце все папери з Торгових веж. Тонни паперів”.

РЯТУВАЛЬНИКИ, ЩО ПРОЧІСУВАЛИ БУДИНОК, ВИВЕЛИ ЦІ СЛОВА НА ПИЛЮЗІ: “ПРИХОДИШ У ЦЕ ЖИТТЯ БЕЗ НІЧОГО. ІДЕШ БЕЗ НІЧОГО. ПОЦІЛУЙТЕ СВОЇХ ДІТЕЙ”. АТАКА ОДИНАДЦЯТОГО ВЕРЕСНЯ ЗМІНИЛА В ТУТЕШНІХ МЕШКАНЦІВ ЖИТТЄВІ ПРІОРИТЕТИ.

Ілайза Гикс: “Я зрозуміла, це не так уже й важливо – речі, якими володієш. Те, чим я справді дорожу – це не меблі. Це малюнки моїх дітей, і їхні фотографії – такого от штибу речі, і я зрозуміла це зразу ж – ось що справді мені дороге”.

ОСОБИСТІ СКАРБИ МАЛОЇ ГРОШОВОЇ ВАРТОСТІ СТАЛИ ВАЖЛИВІШИМИ ЗА ДОРОГИЙ ОДЯГ ТА МЕБЛЕВІ ГАРНІТУРИ.

Пітер Вілрайт: “Ці гетри носив мій дід, як працював у ковбойському шоу “Бафало Білл Коді”.

У БЕТТЕРІ ПАРК СІТІ, ЩО МЕЖУЄ З “ЗОНОЮ ЕПІЦЕНТРУ”, МЕШКАЄ РОБЕРТ СІМКО – ВИДАВЕЦЬ КОМУНАЛЬНОЇ ГАЗЕТИ.

Роберт Сімко: “Я сказав би, що панує таке загальне відчуття: треба повертатись до звичного розпорядку. Наш район постраждав за останні три-чотири місяці. Я сказав би десь лише половина або три четверті людей повернулись”.

МОЛОДІ БАТЬКИ З ДІТЬМИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ НАЙБІЛЬШ НЕОХОЧЕ.

Роберт Сімко: “Найбільша втрата Беттері Парк Сіті – це, мені здається, малеча. Багато родин, які ми знали, з малими дітьми до двох, до трьох років – вони просто знялись і виїхали звідси”.

ЧЕКАТИ РОКИ, ДОКИ МІСЦЕ ВІДБУДУЮТЬ ПІСЛЯ РОЗЧИСТКИ – ЩЕ ОДНА ПРИКРА ПЕРСПЕКТИВА, ЩО ПОСТАЛА ПЕРЕД МЕШКАНЦЯМИ.

Роберт Сімко: “Тут будуть великі незручності – бо буде велика будова. Хто живе на півночі Беттері Парк Сіті, вже зіткнулися з проблемами – бо сюди йдуть баржі, сюди їдуть вантажівки, перевантажують уламки на баржі. І багато цих людей скаржаться, бо робота йде круглу добу. Прожектори світять їм вночі у вікна, і шуму багато”.

ТА ДЕХТО ВВАЖАЄ – ЩОСЬ МОЖЕ ВИЙТИ Й НА КРАЩЕ. ТАК ДУМАЄ КАЙЛ БРУКС.

Кайл Брукс: “Я нізащо не переїду з цього району, тут дуже цікаво буде. Є надія, що вони зможуть виправити помилку, яку зробили в шістдесятих, збудувавши самий Всесвітній торговий центр”.

Ілайза Гикс: “Вони б могли побудувати на місці Торгового центру щось таке, з чого в усьому районі було б приємніше жити”.

АГЕНТ З ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ ПІЄР МОРЕН КАЖЕ – ЦІНИ НА ЖИТЛО ВТРИМАЛИСЬ, АЛЕ МАЛИЙ БІЗНЕС ПОСТРАЖДАВ.

Пієр Морен: “Кожен збирається повернутись, але бізнеси явно зазнали великих втрат”.

У МІСЦЕВОМУ БАРІ ВИСЛОВЛЮЮТЬ ОБЕРЕЖНИЙ ОПТИМІЗМ.

Пан Бартендер: “Все краще, ніж ми чекали. Клієнтури менше, але потроху повертається”.

НЕЗВИЧНА СПІВПРАЦЯ СКЛАЛАСЬ МІЖ МІСЦЕВИМИ БІЗНЕСАМИ, – КАЖЕ ВЛАСНИК КРАМНИЦІ ДОМАШНІХ ПРИСТРОЇВ АССАД МІРШАМЗІ.

Ассад Міршамзі: “Мій домовласник так ласкаво з нами повівся. / / Він дав нам вже зараз двомісячну перерву в ренті. Але цього недостатньо. Мені не втриматись у бізнесі, якщо ренту доведеться платити сповна, без допомоги”.

ІНШИХ ТРИВОЖАТЬ ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ”ЯМ ЧЕРЕЗ ЯКІСТЬ ПОВІТРЯ БІЛЯ “ЗОНИ ЕПІЦЕНТРУ”.

Чоловік нa вулиці: “Почав кашляти”.

Ілайза Гикс: “Що стосується здоров”я – тут про це багато полемізують. По суті справи, Всесвітній торговий центр розтерло на порох – він всюди, і він дуже, дуже дрібний. Багато окремих часточок висить у повітрі. Покищо не встановлено, що це може бути, і наскільки це небезпечно. У цьому є розбіжності в поглядах”.

НІХТО НЕ ЗНАЄ ТОЧНО, СКІЛЬКИ ЧАСУ ПІДЕ НА ПОВНУ ВІДБУДОВУ.

Ілайза Гикс: “Мабуть, я сюди повернусь. Я впевнена, що це правильно. У світі повно небезпек, і я не думаю, що це завадить мені тут жити, ні”.

Всі новини дня

Лідери республіканців та демократів в Сенаті закликали колег уможливити надання безпекової підтримки України

Лідер демократичної більшості в Сентаті Чако Шумер, лідер республіканскої меншості в Сенаті Мітч Макконнелл.

Американські сенатори від обох партій виступили зі спільною заявою на підтримку Києва після того, як Конгрес затвердив, а президент Байден підписав законопроєкт про тимчасове фінансування уряду, який не містить додаткової допомоги Україні.

«Ми вітаємо сьогоднішню угоду, щоб уникнути шкідливого та непотрібного припинення роботи федерального уряду. Однак ця угода залишає ряд нагальних пріоритетів невирішеними. Ми очікуємо, що найближчими тижнями Сенат працюватиме над тим, щоб уряд США продовжував надавати критично важливу та стійку безпекову та економічну підтримку Україні», - йдеться у заяві, підписаній шістьма сенаторами від обох партій, в тому числі лідером демократичної більшості Чаком Шумером і лідером республіканської меншості Мітчем Макконнеллом.

«Ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету від нахабної агресії Путіна, і ми приєднуємося до сильної двопартійної більшості наших колег у цій важливій роботі. Спостерігаючи за нашими партнерами, союзниками та супротивниками, ми чітко розуміємо важливість американського лідерства та прагнемо зміцнити його від Європи до Індо-Тихоокеанського регіону», - йдеться там.

Як повідомляв раніше Голос Америки, президент Байден закликав спікера Палати представників забезпечити підтримку надання Україні допомоги. Пізно в суботу ввечері він підписав законопроєкт про тимчасове фінансування уряду, який не містить нової допомоги Україні.

«Хоча спікер і переважна більшість Конгресу були непохитними у своїй підтримці України, у цій угоді немає нового фінансування для продовження цієї підтримки. Ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана. Я цілком сподіваюся, що спікер дотримуватиметься своєї відданості народу України та забезпечить підтримку, необхідну для допомоги Україні в цей критичний момент», - йдеться у заяві президента Байдена, розміщеній на сторінці Білого дому в суботу.

У США відпочили діти з України, батьки яких загинули або зникли безвісти на фронті. Відео

У США відпочили діти з України, батьки яких загинули або зникли безвісти на фронті. Їх на 3 тижні прийняли у своїх домівках родини американців, переважно, українських емігрантів, які мешкають у штаті Пенсильванія.

Байден: ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана

Biden Signs Bill to Fund US Government, Avoid Shutdown

Президент США Джо Байден у суботу піздно ввечері підписав законопроект про тимчасове фінансування уряду (HR 5860), який має на меті запобігти закриттю уряду. Закон, розроблений спікером Палати представників Кевіном Маккарті, не включає додаткового фінансування для України.

«Хоча спікер і переважна більшість Конгресу були непохитними у своїй підтримці України, у цій угоді немає нового фінансування для продовження цієї підтримки. Ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана. Я цілком сподіваюся, що спікер дотримуватиметься своєї відданості народу України та забезпечить підтримку, необхідну для допомоги Україні в цей критичний момент», - йдеться у заяві президента Байдена, розміщеній на сторінці Білого дому в суботу.

Сенат проголосував за ухвалення тимчасового фінансування за 3 години до того, як припинення роботи федерального уряду о 12:01 набуло б чинності, повідомляє CNBC.

Законопроєкт дозволяє уряду залишатися відкритим протягом 45 днів, що дає Палаті представників і Сенату більше часу для затвердження фінансування уряду.

Раніше в суботу Палата представників проголосувала 335 голосами проти 91 за ухвалення тимчасового фінансування. У понеділок Палата представників відновить свою роботу.

Як повідомляв раніше Голос Америки, в уряду Сполучених Штатів є "певні залишкові кошти", але так званий "шатдаун" мав би вплив на допомогу Україні. Про це під час брифінгу у Білому Домі повідомила директорка Офісу менеджменту та бюджету США (відділ при Виконавчому офісі Президента США) Шаланда Янґ.

"Ми не можемо робити більше із меншими ресурсами, коли йдеться про зусилля воєнного часу. Правила існують не просто так. На те, щоб закуповувати певні речі, потрібні гроші" - заявила Янґ.

Дипмісії країн світу привітали Україну із Днем захисників та захисниць і вшанували пам'ять загиблих героїв

Личаківський військовий цвинтар, Львів, 1 жовтня 2023. REUTERS/Thomas Peter

Україна відзначає День захисників і захисниць. Президент Володимир Зеленський у привітанні подякував "всім, хто зміцнює нову й величну історію свободи для України та українців, волі на покоління", й додав: "Важкі часи зробили нас сильними. А сильні наближають переможні часи".

Участь у вшануванні пам'яті загиблих захисників України взяв і високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель. "Сьогоднішній День захисника України є свідченням героїчної боротьби українського народу за свою свободу проти варварської загарбницької війни Росії", - написав він.

До привітань приєднались дипломатичні місії країн світу у Києві.

"Ми вшановуємо героїв, які принесли найбільшу жертву, ветеранів, які служили вашій країні, і тих, хто продовжує боротися", - написала у мережі Х посолка США Бріджит Брінк.

Британський посол у Києві Мартін Гарріс сказав, що "Велика Британія пишається дружбою з Україною" і додав, що героїчна боротьба українців "є натхненням для британців і для всього світу".

Німецька дипмісія у Києві твітує: "Слава кожному і кожній, хто захищає Україну, бореться за наші спільні цінності, спільне майбутнє, за безпеку світу. Світла пам'ять загиблим героям. Дякуємо за захист і збережені життя! твердо стоїть разом з вами і продовжить надавати необхідну підтримку".

Канадські військовики, залучені у програму Operation Unifier для підготовки українських сил, також віддали честь захисникам України.

"Ми стали свідками їхньої відданості навчанню. Їхня здатність засвоювати величезний обсяг інформації за короткий час вражає. Захисники України, ви маєте нашу підтримку та повагу", - сказали представники армії Канади.

"Слава і честь відважним захисникам України, завдяки яким ми можемо бути тут увесь цей час, - твітує посольство Естонії в Україні. -
Вічна вдячність тим, хто пожертвував своїм життям, захищаючи суверенітет України, та щирі співчуття тим, хто втратив своїх близьких через російську війну в Україні".

Кубраков: 3 суховантажі вийшли з портів Одещини, ще 5 готуються до завантаження зерном

Завантаження кукурудзи на Хмельниччині, 19 квітня 2023. REUTERS/Gleb Garanich

З портів Чорноморськ і Південний вийшли три судна з зерном і залізною рудою, а ще п'ять суховантажів очікують швартування в портах для завантаження, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

"Балкери Azara, Ying Hao 01, Eneida (під прапорами Ліберії та Палау) за допомогою тимчасового коридору, встановленого ВМС України, експортували 127 тисяч тонн агропродукції та залізної руди", - написав він у мережі Х і додав: "Балкери Olga, Ida, Danny Boy, Forza Doria, New Legacy збираються експортувати майже 120 тисяч тонн українського зерна до Африки та Європи".

Водночас у ніч проти 1 жовтня Повітряні сили ЗСУ повідомили, що група ударних безпілотників РФ прямувала в напрямку Білгород-Дністровського району Одеської області. Також російська армія масовано атакувала дронами-камікадзе Черкаську область, внаслідок чого загорівся склад із зерном.

Масово атакувати зернову й портову інфраструктуру України Росія почала із середини липня після одностороннього виходу із Чорноморської зернової угоди, що дозволяла експортувати українське збіжжя морем.

У серпні Україна оголосила про так звані тимчасові гуманітарні коридори до заблокованих РФ українських чорноморських портів, й відтоді окремі суховантажі почали вивозити збіжжя та іншу продукцію із портів Одещини.

Як повідомляв Голос Америки, в ООН заявляли, що хоча організація не бере участі в переміщенні цих суден, але вітає "всі зусилля щодо відновлення нормальної торгівлі, особливо життєво важливими продовольчими товарами, які допомагають... стабілізувати глобальні продовольчі ринки".

Більше

XS
SM
MD
LG