Спеціальні потреби

Зірки aкaдемічних комaнд - 2002-03-22


ВСТУП: У СВІТІ СПОРТУ НЕРІДКО БУВAЄ, ЩО БЛИСКУЧИЙ ГРAВЕЦЬ МІНЯЄ КОМAНДУ, ЯК ЦЕ СВОГО ЧАСУ НAПРИКЛAД ЗРОБИВ ЗІРКA КИЇВСЬКОГО ДИНAМО AНДРІЙ ШЕВЧЕНКО. УБОЛІВAЛЬНИКІВ ЦЕ РОЗЧAРОВУЄ, AЛЕ … ЦЕ Ж ПРОФЕСІОНAЛИ. НЕЩОДAВНО В СПОЛУЧЕНИХ ШТAТAХ, КОЛИ ЗІРКA ОДНІЄЇ КОМAНДИ ПЕРЕЙШЛА ДО ЇЇ ЗAПЕКЛОГО СУПЕРНИКA, В КРAЇНІ ЗНЯЛАСЯ ШУРA-БУРЯ. AЛЕ ЯК ІНФОРМУЄ ЮРІЙ КРАВЦІВ, ЦЯ ЗІРКA НЕ СПОРСТМЕН, A ПРОФЕСОР AФРО-AМЕРИКAНСЬКИХ СТУДІЙ, A КОМAНДИ - ДВA ПРЕСТИЖНІ AМЕРИКAНСЬКІ УНІВЕРСИТЕТИ.

ТЕКСТ: ПРИНСТОН-ГАРВАРД: ОДИН-НУЛЬ. ОДНЕ З НАУКОВИХ СВІТИЛ ГАРВАРДУ ЗМІНИЛО АКАДЕМІЧНУ КОМАНДУ.

Еймі Ґатмен, проректор Принстонського університету: “Звісно, я маю надію, що й деякі інші професори у цій ділянці – з Гарварду і не тільки – перейдуть до Принстону”.

ЦЕ ПЕРШЕ ДЕЗЕРТИРСТВО З ЛАВ ПРЕСТИЖНОГО ФАКУЛЬТЕТУ АФРО-АМЕРИКАНСЬКИХ СТУДІЙ… БЛИСКУЧОЇ КОМАНДИ ВЧЕНИХ, ЩО ФОРМУВАЛАСЬ ДЕСЯТЬ РОКІВ І ПРИВАБЛЮЄ ДО ГАРВАРДУ НАЙРІЗНОМАНІТНІШИЙ В КРАЇНІ СТУДЕНТСЬКИЙ СКЛАД.

Ерл Луіс, професор історії, Мічіганський університету: “Сильний афро-американський факультет дійсно важить для молоді, коли час приймати рішення”.

ТА ДЛЯ ГАРВАРДУ ПРОБЛЕМИ ПОЧАЛИСЬ, КОЛИ НОВИЙ РЕКТОР, ЛОУРЕНС САММЕРС, ПОКРИТИКУВАВ ПОПУЛЯРНОГО ВЧЕНОГО КОРНЕЛА ВЕСТА.

Студент Гарварду: “Його курс – либонь, найкращий з усіх, що я мав”.

КРИТИКА ТОРКАЛАСЬ ПОЛІТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ІНТЕРШУМ: “Bill Bradley is our candidate!”

І НАУКОВИХ ПРАЦЬ ВЕСТА – ВКЛЮЧНО З ЦИМ ДИСКОМ.

ІНТЕРШУМ: “Fighting for black people to gain the right to vote!”

ФАКУЛЬТЕТ ПІДДАВ СУМНІВУ ВІДДАНІСТЬ ГАРВАРДУ АФРО-АМЕРИКАНСЬКИМ СТУДІЯМ І ПРИГРОЗИВ, ЩО ПЕРЕЙДЕ ДО ПРИНСТОНУ. ПОЛІТИКИ-ПОПУЛІСТИ ЗАГОВОРИЛИ ПРО РАСИЗМ – ТА ЗРЕШТОЮ ЛОУРЕНС САММЕРС ВИБАЧИВСЯ. ЦЕЙ СПІР ДАВ СТАРТ НЕЗВИЧНО ВІДВЕРТІЙ ДИСКУСІЇ З РАСОВИХ ПИТАНЬ. СПЕРШУ – В “УОЛЛ СТРІТ ДЖОРНЕЛ”: “ПОЧУТТЯ ВИНИ БІЛИХ І СИЛА ЧОРНИХ”.

Шелбі Стіл, Інститут Гувера: “Чи негри просто недоторкані в житті Америки?”

ДЕБАТИ ВИХЛЮПНУЛИСЬ НА ТЕЛЕБАЧЕННЯ.

З телемережі «MSNBC»: “Саммерс діяв так не через почуття вини білих!”

…І В ІНТЕРНЕТ, ДЕ З”ЯВИЛИСЬ “ПЛАКСИ В ГАРВАРДІ”

Cтюарт Тейлор-молодший, Національний журнал: “Маємо найбільш розніжених у світі чорношкірих ”.

… БОБМА ВІД КОНСЕРВАТИВНОГО ОГЛЯДАЧА.

Cтюарт Тейлор-молодший, Національний журнал: “Коли вони кричать про утиски, мова, власне, йде про расу. Це викликає реакцію в кожного, кого не візьми”.

ДЕХТО БАЧИТЬ ШИРШІ ПИТАННЯ.

Ел Шарптон, aктивіст: “Головне тут – відданість політиці сприяння ”.

ІНТЕРШУМ: “Що є афро-центризм?”

ПРОФЕСОР ФІСКСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ РЕЙМОНД ВІНБУШ ВВАЖАЄ – ЧОРНОШКІРІ ВЧЕНІ ВЖЕ ДОСТАТНЬО СИЛЬНІ, ЩОБ ПРОТИСТОЯТИ - НАВІТЬ ГАРВАРДУ

Реймонд Вінбуш, Інститут міжрасових стосунків, Фіскський університет: «Це означає, що негритянські студії досягнули віхи, що ректор Гарварду Леррі Саммерс перший відступив».

ДОСЯГНУЛИ ВІХИ – БО ГАРВАРДСЬКА КОГОРТА ЗНАНИХ АФРО-АМЕРИКАНСЬКИХ ВЧЕНИХ ПРИБАБЛЮЄ НАЙКРАЩИХ ЧОРНОШКІРИХ СТУДЕНТІВ, В ТОЙ ЧАС ЯК ІНШІ СПРОБИ ПОЛІТИКИ СПРИЯННЯ (РАСОВИМ МЕНШИНАМ) ОСКАРЖУЮТЬ В СУДАХ. ПРИНСТОН НАСЛІДУЄ УСПІШНУ ГАРВАРДСЬКУ МОДЕЛЬ.

Ерл Льюіс, професор історії, Мічіганський університет: “Переманити Антонія Аппію а можливо і Корнела Веста – це великий плюс для них”.

ТЕПЕР НОВА “КОМАНДА МРІЇ” СТАРТУЄ В ІНШОМУ ПРЕСТИЖНОМУ ВУЗІ США.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG