Спеціальні потреби

Нові воєнні місії - 2002-03-15


ВСТУП: ПІСЛЯ ЦИХ ОСТАННІХ АМЕРИКАНСЬКИХ ВТРАТ В АФГАНІСТАНІ ЧІЛЬНИКИ КОНГРЕСУ ВИСЛОВЛЮЮТЬ НОВУ ПІДТРИМКУ ВІЙНІ З ТЕРОРИЗМОМ. ПРОТЕ З РОЗШИРЕННЯМ АДМІНІСТРАЦІЄЮ БУША ВІЙНИ НА НОВІ ФРОНТИ НА ФІЛІППІНАХ, В ЙЄМЕНІ ТА ГРУЗІЇ ДЕХТО З ЧЛЕНІВ КОНГРЕСУ ВИМАГАЄ ЧІТКІШОГО ВИЗНАЧЕННЯ НОВИХ МІСІЙ. ПРО ЦЕ - СВЯТОСЛAВ НОВИЦЬКИЙ.

ТЕКСТ: БІЛИЙ ДІМ ЗАЯВЛЯЄ, ЩО НОВІ ВОЄННІ ОПЕРАЦІЇ НА ФІЛІППІНАХ, В ГРУЗІЇ ТА ЙЄМЕНІ ТОЩО ОБМЕЖУЮТЬСЯ ДОПОМОГОЮ В ПІДГОТОВЦІ МІСЦЕВИХ СИЛ ДЛЯ ВИСТЕЖУВАННЯ МІЖНАРОДНИХ ТЕРОРИСТІВ. ПРЕЗИДЕНТ БУШ МИНУЛОГО ТИЖНЯ ЗАХИЩАВ СВІЙ ПЛАН НАДІСЛАТИ СПЕЦПІДРОЗДІЛ З ДВОХСОТ СОЛДАТ НА ДОПОМОГУ ГРУЗИНСЬКІЙ АРМІЇ.

Президент Джордж Дaбл’ю Буш: “Поки аль-Каїда зберігатиме свій вплив, де б це не було – ми допомагатимем цим країнам вистежити їх і притягти до суду”.

ОФІЦІЙНІ ОСОБИ АДМІНІСТРАЦІЇ БУША КАЖУТЬ, ЩО НЕВЕЛИКА КІЛЬКІСТЬ ЧЛЕНІВ АЛЬ-КАЇДИ МОЖЕ ПЕРЕХОВУВАТИСЬ У ТАБОРАХ ЧЕЧЕНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ ТА ПОВСТАНЦІВ У ГОРАХ ГРУЗІЇ. ОДНАК ДЕХТО З ЧЛЕНІВ КОНГРЕСУ ЗАНЕПОКОЄНІ, ЩО МІСІЯ В ГРУЗІЇ ТА НА ФІЛІППІНАХ МОЖЕ ВТЯГНУТИ СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ В МІСЦЕВІ КОНФЛІКТИ, З МІЖНАРОДНИМ ТЕРОРИЗМОМ НЕ ПОВ”ЯЗАНІ.

Сенaтор Том Дешл: “Перш ніж надавати свої ресурси, нам треба чіткіше розуміти, куди ми їх спрямовуємо”.

ЛІДЕР СЕНАТСЬКОЇ БІЛЬШОСТІ ТОМ ДЕШЛ – СЕРЕД ДЕМОКРАТІВ, ЯКІ ВИСЛОВЛЮЮТЬ СУМНІВ ЩОДО РОЗРОСТАННЯ ЗОН ВІЙНИ. ПОПРИ КРИТИКУ З БОКУ РЕСПУБЛІКАНСЬКИХ ЛІДЕРІВ, ПАН ДЕШЛ ОБСТОЮВАВ СВОЮ ПОЗИЦІЮ В ТЕЛЕПРОГРАМІ «ЗУСТРІЧ З ПРЕСОЮ».

Сенaтор Том Дешл: “Нам просто не можна відступати від своєї конституційної ролі. Нам треба підтримати наші війська, вони чудово зробили справу. Але нам треба також ставити резонні запитання. В цьому роль Конгресу. Ми – рівпоправна гілка влади. І я не думаю, що нам слід просто штампувати будь-яке президентське рішення”.

Сенaтор Трент Лотт: “Том мій друг, і я ні в якому разі не хочу ставити під сумнів його патріотизм”.

ЛІДЕР РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ МЕНШОСТІ СЕНАТОР ТРЕНТ ЛОТТ ПОМ”ЯКШИВ СВОЮ ПОЧАТКОВУ КРИТИКУ НА АДРЕСУ СЕНАТОРА ДЕШЛ – АЛЕ ПОТВЕРДИВ І ПІДТРИМКУ ПРЕЗИДЕНТА БУША В ПОШИРЕННІ ВІЙНИ З ТЕРОРИЗМОМ ЗА МЕЖІ АФГАНІСТАНУ.

Сенaтор Трент Лотт: “Ми повинні зламати хребет аль-Каїді, тому наші війська і б”ються зараз на сході Афганістану. Але про тероризм мова йде і в інших точках, і там питання вже більш делікатне. Як саме збираємось ми зробити справу на Філіппінах і в Йємені, і чи зможем відіграти конструктивну роль в Грузії?”

ЗАПИТАННЯ В КОНГРЕСІ ЛУНАЮТЬ НЕ ТІЛЬКИ ВІД ДЕМОКРАТІВ – РЕСПУБЛІКАНСЬКИЙ СЕНАТОР ДЖОН МАК-КЕЙН ПОВТОРИВ ВИМОГУ ПАНА ДЕШЛ УТОЧНИТИ АМЕРИКАНСЬКІ МІСІЇ.

Сенaтор Джон Мак-Кейн: “Ми зараз удаємось до операцій в інших частинах світу, інших видів операцій, і це нова фаза війни з тероризмом. Це, я вважаю, має бути пояснено, і я впевнений, що так і буде”.

ОЧЕВИДНО, ЩО БУДЕ БІЛЬШЕ ДЕБАТІВ НА ЦЮ ТЕМУ, КОЛИ КОМІТЕТИ СЕНАТУ ПРОДОВЖАТЬ СЛУХАННЯ ПРО ВОЄННІ ВИТРАТИ В НАСТУПНІ ТИЖНІ – АДМІНІСТРАЦІЯ БУША ПОПРОСИЛА ПРО НАЙБІЛЬШЕ ЗА ДЕКІЛЬКА ДЕСЯТИРІЧ ПІДВИЩЕННЯ ОБОРОННИХ ВИТРАТ.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG