Спеціальні потреби

Спрaвa Івaнa Дем’янюкa - 2002-03-01


ВСТУП: ФЕДЕРAЛЬНИЙ СУД У КЛІВЛЕНДІ СХВAЛИВ ДВAДЦЯТЬ ПЕРШОГО ЛЮТОГО ПОЗОВ МІНІСТЕРСТВA ЮСТИЦІЇ В ДОВГОЛІТНІЙ СПРAВІ ІВAНA ДЕМ’ЯНЮKA, ІММІГРAНТA З УКРAЇНИ, ОБВИНУВАЧЕНОГО У СЛУЖБІ, ЯК ВAРТОВИЙ У НAЦИСТСЬКИХ ТAБОРAХ СМЕРТІ ПІД ЧAС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ. ЯК ІНФОРМУЄ СВЯТОСЛAВ НОВИЦЬКИЙ, РІШЕННЯ ПРОТИ ІВAНA ДЕМ’ЯНЮКA ВДРУГЕ ПОЗБAВИЛО ЙОГО AМЕРИКAНСЬКОГО ГРОМAДЯНСТВA.

ТЕКСТ: ФЕДЕРАЛЬНИЙ СУДДЯ В ОГАЙО АНУЛЮВАВ ГРОМАДЯНСТВО ІВАНА ДЕМ”ЯНЮКА, ПОГОДИВШИСЬ З ТВЕРДЖЕННЯМ УРЯДУ США, ЩО ТОЙ СЛУЖИВ НАГЛЯДАЧЕМ В НАЦИСТСЬКОМУ ТАБОРІ СМЕРТІ В ДРУГУ СВІТОВУ ВІЙНУ. В ЧЕТВЕР У ВАШИНГТОНІ ПОМІЧНИК МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ МАЙКЛ ЧЕРТОФФ ЗАЯВИВ, ЩО ДЕМ”ЯНЮК СТАВ ШІСТДЕСЯТ СЬОМОЮ ОСОБОЮ, ПОЗБАВЛЕНОЮ ГРОМАДЯНСТВА, ВІДКОЛИ МІНІСТЕРСТВО РОЗПОЧАЛО ПРОЦЕСИ НАД НАЦИСТСЬКИМИ ВОЄННИМИ ЗЛОЧИНЦЯМИ.

Майкл Чертофф - пом. міністра юстиції США: “Той факт, що знадобилося більш ніж двадцять років, щоб закріпити цю перемогу, свідчить, що уряд США і Міністерство юстиції не зупинятимуться ні перед чим, аби добитись правосуддя – від імені мільйонів жертв нацистських злочинів проти людства”.

УКРАЇНСЬКИЙ ІММІГРАНТ ВПЕРШЕ ВТРАТИВ ГРОМАДЯНСТВО У ВІСІМДЕСЯТ ПЕРШОМУ, ЧЕРЕЗ ЧОТИРИ РОКИ ПІСЛЯ ТОГО, ЯК БУВ ЗВИНУВАЧЕНИЙ У ВОЄННИХ ЗЛОЧИНАХ. ЙОГО ВИДАЛИ ІЗРАЇЛЮ, СУДИЛИ І ВИНЕСЛИ СМЕРТНИЙ ВИРОК. ПРОТЕ ВИРОК ЗГОДОМ СКАСУВАЛИ, ПІСЛЯ НОВИХ ДОКАЗІВ, ЩО ПЕРЕКОНАЛИ ІЗРАЇЛЬСЬКИЙ ВЕРХОВНИЙ СУД: ІДЕТЬСЯ ПРО ІНШУ ОСОБУ. ВІН ПОВЕРНУВСЯ ДО США І ПОНОВИВ ГРОМАДЯНСТВО. ОДНАЧЕ ТОРІК УРЯД СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ ЗНОВ ПРИТЯГНУВ ЙОГО ДО СУДУ – НА ТІЙ ПІДСТАВІ, ЩО ДЕМ”ЯНЮК ПРИХОВАВ СВОЄ МИНУЛЕ ТЮРЕМНОГО ОХОРОНЦЯ, ВКАЗАВШИ В ЗАЯВІ ПРО ІММІГРАЦІЮ, ЩО СЛУЖИВ В РАДЯНСЬКІЙ АРМІЇ І БУВ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ. ДЕМ”ЯНЮК, КОЛИШНІЙ РОБІТНИК АВТОЗАВОДУ, А НИНІ ПЕНСІОНЕР, НЕ З”ЯВЛЯВСЯ НА ЗАСІДАННЯ СУДУ. ПРОТЕ ЯК ЗАЯВИВ ЙОГО ЗЯТЬ, ПОДАСТЬ АПЕЛЯЦІЮ НА СУДОВЕ РІШЕННЯ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG