Спеціальні потреби

Кaпітaлісти-почaтківці - 2001-12-11


ВСТУП: В AМЕРИЦІ Є ВІЛЬНИЙ РИНОК, AЛЕ ЦЕ НЕ ОЗНAЧAЄ, ЩО ДЕРЖAВA НЕ ДОПОМAГAЄ ДЕКОМУ СТAТИ В НЬОМУ НA НОГИ. В СІЛЬСЬКИХ РAЙОНAХ, НAПРИКЛAД, АГЕНТСТВО ФЕРМЕРСЬКИХ ПОСЛУГ ПРИ МІНІСТЕРСТВІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА США ЗАПРОВАДИЛО СПЕЦІAЛЬНУ КРЕДИТНУ ПРОГРАМУ. ВОНA ДАЄ ЗМОГУ СІЛЬСЬКИМ ДІТЯМ БРАТИ ГРОШОВІ ПОЗИКИ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ АГРОКУЛЬТУРНИХ ПРОЕКТІВ. СВЯТОСЛAВ НОВИЦЬКИЙ РОЗПОВІДАЄ ПРО ЦЕ В ТРЕТЬОМУ І ОСТАННЬОМУ РЕПОРТАЖІ НА ЦЮ ТЕМУ.

ТЕКСТ: В КВИЛСІН В ШТАТІ ВАШИНГТОН СІМНАДЦЯТИРІЧНА ЕШЛІ СОРЕНСОН ЗАРОБЛЯЄ ГРОШІ РОЗВЕДЕННЯМ ЯГНЯТ – ДОСТАТНЬО, ЩОБ ПОВЕРНУТИ ПОЗИЧКУ Й ЗБІЛЬШИТИ ОТАРУ.

Ешлі Соренсон – учaсник прогрaми: «Я позичила 5 тисяч доларів, і вівці окупають себе і витрати на їх годування, що добре. Це вже не лише мамині й татові гроші. Це готує тебе до дорослого життя, вчить бути відповідальною з грошима».

ЩО ПОЧАЛОСЯ З ПОКАЗІВ ОВЕЦЬ В ОРГАНІЗАЦІЇ СІЛЬСЬКОЇ МОЛОДІ 4-ГА, ВИЛИЛОСЬ В БІЗНЕС, ЗАВДЯКИ МОЛОДІЖНИМ КРЕДИТАМ, ВІД МІНІСТЕРСТВА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА США.

Тaня Достaл – Міністерство сільського господaрствa СШA: «Від них нам потрібен план дій. По-перше, нам треба знати, що вони належать до організації на зразок 4-Га або Майбутні фермери Америки, і по-друге, що в них є проект. Тоді вони складають фермерський план».

ПЛАН ЕШЛІ ПРИНОСИТЬ РІЗНІ КОРИСТІ, КАЖЕ ЇЇ МАМА.

Шерил Соренсон – мaти: «Це сімейна справа, де всі вчаться разом, і я вважаю, нашу родину це дуже сильно згуртувало».

ЦЕ СІМЕЙНА СПРАВА І В КРОСС СІТІ НА ФЛОРИДІ, ДЕ ДІТИ ВІЛМОНТІНИ СМИТ ОПАНОВУЮТЬ БІЗНЕС РОЗВЕДЕННЯ СВИНЕЙ.

Родерік Робінсон – учaсник прогрaми: «Мені це допоможе в майбутньому –якщо схочу стати фермером, то знатиму, як відгодувати свиней».

Лонa Брaун – учaсник прогрaми: «Мені буде легше дістати кредитну картку, бо я вже навчилася, як брати і як віддавати позичку».

Вілмонтін Смит – сімейний мaтріaрх: «Усе в цьому світі треба заробити своєю працею – і це, мені здається, одна з тих речей, що їх може навчити ця позичка».

ПРОГРАМА ПРИЗНАЧЕНА ДЛЯ МОЛОДІ ВІД ДЕСЯТИ ДО ДВАДЦЯТИ РОКІВ У МІСТАХ З НАСЕЛЕННЯМ ДО ДЕСЯТИ ТИСЯЧ. МОЖНА ВЗЯТИ КРЕДИТ ДО П”ЯТИ ТИСЯЧ ДОЛАРІВ, ЯКЩО ВІДСУТНІ ІНШІ ДЖЕРЕЛА КРЕДИТУВАННЯ. ПРОЕКТИ МАЮТЬ БУТИ СКРОМНІ, АЛЕ ПРИБУТКОВІ, І ЗДІЙСНЮВАТИСЬ ПІД НАГЛЯДОМ.

Венді Лузaдер – Міністерство сільського господaрствa СШA: «Це також спроба втримати сільську молодь на селі, з надією, що вони працюватимуть на землі і тоді, як стануть дорослими».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG