Спеціальні потреби

Проблеми з автомашинами Тойота – перебільшені?
Коли тиждень тому власник автомобіля марки Тойота зателефонував до служби порятунку і попросив допомоги зупинити його машину, репутації японського автовиробника було завданого чергового удару. Однак, опис подій водія, який стверджує, що його Пріус почав несподівано набирати швидкість, поставили під сумнів. Слідча комісія не змогла знайти будь-яких проблем в його автомашині, що могли б викликати неконтрольований набір швидкості. Стали також відомі цікаві факти з біографії самого водія.

Урядові слідчі кілька днів вивчали машину мешканця Каліфорнії, який наполягає, що його Пріус несподівано розігнався до 150 кілометрів на годину, і гальма не зупиняли машину.

Водій Пріуса Джеймс Сайкс наполягає, що він прямо став на педаль гальма.

Однак експерти Адміністрації дорожньої безпеки США не знайшли проблем з машиною, які б могли призвести до описаних водієм подій. До того ж, Пріус запрограмований зупинятися, як тільки водій натискає на гальма, на будь-який швидкості. Адвокат водія Джон Гомес наполягає, що Тойота має приховані проблеми.

«В електронних системах Тойоти є проблема, яка не залишає по собі слідів. Вона немов привид».

На користь водія говорить той факт, що він спалив усі гальма свого автомобіля.

Все ж оператор рятувальної служби кілька разів радила водію переключити машину на нейтральну передачу, що дозволяє без проблем зупинити автомобіль. Джеймс Сайкс стверджує, що боявся, що машина може перевернутися, що і підтвердив його адвокат Гомес.

«Він боявся, що якщо переключить передачу, машина здуріє і він втратить контроль».

Експерти Тойоти, які переглянули машину, теж не знайшли ніяких проблем. Адвокат власника Пріуса стверджує, що його клієнт не мав причини розігрувати інцидент на каліфорнійській трасі:

«Немає жодних підстав, що це був розіграш. Він не збирається судити компанію. Він не просить гроші від них, тож у нього не було підстав все вигадувати».

Однак, хоча Джеймс Сайкс, принаймі поки що, не збирається судити Тойоту, інцидент зробив звичайного агента з продажу нерухомості відомим на всю країну. І, як говорять у США, не існує поганої реклами. Адже виявилося, що два роки тому Сайкс оголосив банкрутство, оскільки не міг виплатити борги у понад 700 тисяч доларів, включно з кредитом за саму машину, яка опинилась у центрі скандалу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG