Спеціальні потреби

У Конгресі США пройшло слухання, присвячене Україні


Україна залишається стратегічним партнером США і Вашингтон готовий допомогти Україні у проведенні демократичних та економічних реформ. Таким був головний лейтмотив слухання, яке на капітолійському пагорбі провела Гельсінська комісія при Конгресі Сполучених Штатів. У слуханні, присвяченому Україні, взяли участь високопосадовці Державного департаменту США та експерти, які уважно стежать за розвитком політичних та економічних процесів в Україні.У 2010-му році Конгрес Сполучених Штатів виділив Україні на програми допомоги 123 мільйони доларів. Допомога Україні у досягненні нової угоди з Міжнародним Валютним Фондом також є серед пріоритетів політики США щодо України. Про це на слуханні у Конгресі говорив другий заступник держсекретаря США з питань Росії, України, Білорусі та Молдови Деніел Рассел:

«Сполучені Штати готові допомогти Україні як можна швидше досягти домовленості з МВФ, який може допомогти Україні вийти з кризи та відкрити двері для отримання кредитів від інших міжнародних інститутів та Європейського Союзу. Це вимагатиме ухвалення складних рішень для проведення критичних реформ, скорочення дефіциту бюджету, відновлення банківського сектора та відміни енергетичних субсидій».

Енергетичну реформу американський посадовець назвав другим серед пріоритетних питань у відносинах двох держав. Про те що енергетична реформа повинна стати пріоритетною для нового українського уряду на слуханні заявив і старший експерт інституту Міжнародної економіки ім. Пітерсона Андерс Аслунд.

«Одна річ, яка є абсолютно принциповою, – це реформа газового сектора. На сьогодні Україна субсидує імпорт російського газу, на що витрачає до 3% національного валового доходу, що не має абсолютно жодного сенсу. І це необхідно змінити. І як зазначив Ден Рассел, МВФ буде відігравати у цьому ключову роль».

Про те, що зменшення енергетичної залежності України покращить її становище у світі та стосунки з сусідами, у своєму виступі наголосив віце-президент Атлантичної ради США Деймон Вілсон. За його словами успіх України сьогодні це не лише питання покращення життя українців, це також питання подальшого розвитку Європи:

«Майбутнє України залишається невизначеним. Не зважаючи на те, що це древня нація, це молода держава. Державність України залишається крихкою. Якщо демократія в Україні продовжуватиме прогресувати, наслідком чого буде ефективне урядування та економічний ріст, це стане потужним прикладом для регіону, який надзвичайно потребує позитивних прикладів».

Для цього, за словами Деймона Вілсона, на противагу російській стратегії, яка хоче зробити Україну залежною, Захід повинен мати свою чітку стратегію поведінки з Україною. Чітка і визначена стратегія міжнародної спільноти також допоможе Україні укріпити свою державність.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG