Спеціальні потреби

Обама з новою інтенсивністю проштовхує медреформу
Битва за медичну реформу розгорілася у США з новою силою. Барак Обама поставив крайній термін законодавцям – винести реформу на голосування до 17 березня. У відповідь лідер демократів у Палаті представників Ненсі Пелосі відчайдушно намагається зібрати потрібні 216 голосів.

Республіканці вже заявили, що жоден з них не проголосує за реформу. Багато демократів також поки вагаються. І чи не вперше за весь час на вулиці Вашингтона вийшли люди – прихильники реформи, які вимагають від законодавців забути про політичні розбіжності і навести лад у сфері охорони здоров‘я.

Барак Обама зняв піджак, засукав рукави і взявся за те, що у нього виходить робити найкраще – переконувати людей:

«Ми повинні провести реформу охорони здоров‘я. Не через 5 років, не через 10, а зараз»!

Якщо бути точнішим, то до 17 березня. Саме до цього часу Обама хоче, щоб Конгрес поклав проголосований закон президенту на підпис.

Навіть маючи переконливу демократичну більшість у Палаті представників, це зробити не легко. Єдиний шанс провести реформу – це проголосувати за варіант, раніше прийнятий у Сенаті. А він не подобається багатьом конгресменам. Крім того законодавці бояться ризикувати своїм політичним майбутнім, перед виборами цієї осени.

Обама не здається і закликає подумати про людей, а не про власну політичну кар`єру. Він каже, що щодня вартість медичної страховки зростає і зростає.


З президентом погоджуються представники коаліції ліберальних груп, які вийшли на вулиці Вашингтона з демонстрацією на підтримку реформи.

Серед тих, хто вийшов не вулиці – Леслі Бойд, син якої помер від раку, після того як йому було відмовлено у страховці і він не зміг пройти необхідне лікування:

«Я сиділа біля його ліжка коли він помирав. Я думала, що помру разом з ним. Але цього не сталося і тому я зараз тут».

Однією з головних проблемних ланок у теперішній системі охорони здоров‘я Білий дім називає медичні страхові компанії. Вони, начебто, штучно піднімають ціни на медицину, відмовляють у забезпеченні людям з хворобами і саме їм, каже президент Обама, вигідно, щоб нічого не мінялося:
«Лише минулого місяця страхова компанія у Каліфорнії пробувала підняти ціни на страховку на 40 відсотків. Чи ваша зарплата зросла на 40 відсотків?», - запитав президент.

Страхові компанії відповіли президенту масованою рекламною кампанією, в якій стверджують, що їхні прибутки насправді не перевищують чотирьох відсотків. Ціни, кажуть вони, зростають не через них, а через дорогих лікарів, послуги лікарень і коштовні процедури.

Республіканці кажуть, що не підтримують реформу у теперішньому вигляді, оскільки не хочуть, щоб держава втручалася у сферу медицини. І пропонують почати все з самого початку.

Втім, президент наполягає, що закон потрібно прийняти терміново. Адже поки політики сперечаються, люди ризикують життям не маючи доступу до медичного забезпечення.Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG