Спеціальні потреби

Американку звинувачено у вербуванні терористів


<!-- IMAGE -->

Міністерство юстиції США висунула звинувачення американці Колін Лароуз у вербуванні за допомогою Інтернету мусульман для участі в джихаді проти не мусульман у країнах Південної Азії та Європи.

Колін Лароуз, відому також як «Джихад-Джейн», звинувачено у причетності до змови надання матеріальної підтримки терористам, здійснення вбивств у іноземних країнах та в інших провинах.

Лароуз - звичайна білошкіра американка, якій зараз 46 років - як гадають, відносно нещодавно прийняла ісламську віру. Її тримають без права звільнення на поруки від часу її арешту торік у жовтні, у місті Філадельфія.

В обвинувальному акті зазначено, що Лароуз отримала розпорядження вбити постійного мешканця Швеції, але ім’я цієї людини не згадується.

Втім, американські посадовці повідомили, що Лароуз мала завдання вбити шведського карикатуриста Ларса Вілкса, який намалював пророка Мухаммеда у позі, яку мусульмани сприйняли як образу.

З пов’язаних подій… Ірландська поліція заарештувала на півдні Ірландії семеро мусульман - чотирьох чоловіків і трьох жінок - запідозрених у причетності до змови про вбивство Вілкса.

В заяві Міністерства юстиції США згадано, що Лароуз пробувала залучити до змови п’ятьох із звинувачених осіб у країнах Південної Азії, Європі та в Сполучених Штатах.

Якщо Колін Лароуз буде визнана винною - їй загрожує пожиттєве ув’язнення і виплата штрафу на суму в один мільйон доларів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG