Спеціальні потреби

Чи у Сочі будуть перегони на собачих запряжках? 

На Зимових Олімпійських іграх, які нещодавно завершилися у канадському Ванкувері, було представлено один новий вид спорту, лижний крос. З кожним разом, зимових олімпійських видів спорту стає все більше. Представники одного рідкісного спорту, сподіваються, що одного дня і вони стануть олімпійцями, разом зі своїми … чотирилапими друзями.

Перша спроба зробити олімпійським видом спортом популярні у США та Канаді перегони на собачих запряжках була зроблена 78 років тому.

У 1932 році на зимовій Олімпіаді в американському Лейк-Плесіді перегони на собачих запряжках між командами США та Канади було представлено як показовий вид спорту. Тоді перемогли канадці, але спорт, як олімпійський, не прижився.

Однак в американській Алясці та на півночі Канади, це популярні змагання, адже для багатьох це не просто розвага, а стиль життя. Собаки використовуються як транспорт для перетину озера зимою і на них також перевозять дрова під гору.

Нед Кесерс живе на березі озера Лабарж, приблизно годину на північ від маленького містечка Вайтгорс, який є столицею канадського округу Юкон. Коли випадає багато снігу, єдиний спосіб вибратися з його будинку, снігомобіль, чи собача запряжка. Взимку Нед працює провідником для туристів, які приїжджають до Юкону з усього світу за гострими відчуттями подорожі на собачих запряжках. Він розповідає:
«Собаки дуже сильні та витривалі. І коли ти їдеш на санях в запряжці, спостерігаєш як вони швидко рухаються, годинами перебирають ногами, і все це відбувається у місячну ніч, чи при північному сяйві, це неймовірне відчуття».

Послуги, які пропонує туристам Нед, дозволяють лише наблизитися до спорту перегонів на собачих запряжках.
Професійні змагання тривають по кілька днів, а інколи і тижнів. Це, каже Нед, випробовування на витривалість, як для людини так і для собак, що розтягується на сотні, а інколи і тисячі кілометрів:

«Коли собаки у гарній фізичній формі, вони можуть щодня бігти понад 160 кілометрів, день за днем. Ночіють у снігу».

Хоча собачі перегони популярні у Північній Америці, люди які займаються цим спортом, не мають ілюзій щодо олімпійського статусу.

Ленс Мекі - триразовий переможець популярних перегонів
«Айдітарод» на Алясці. Нещодавно він фінішував другим на трасі довжиною у тисяча шістсот кілометрів, між Аляскою та Юконом. Це надзвичайно дорогий вид спорту, тож Ленс покладається на спонсорів та рекламодавців:

«Ми не можемо жити на призові гроші, цього просто не достатньо. Оскільки це дорогий спорт ми завжди шукаємо рекламодавців, як і будь-які інші професійні спортсмени».

Мекі говорить, що спорт набуває популярності, навіть далеко за межами Північної Америки. У нього зараз вдома живе чоловік з Ямайки, який готується взяти участь у перегонах «Айдітарод».

Щоправда, його популярності замало аби стати олімпійським спортом, принаймні у існуючому вигляді. Це повинні бути не довготривалі перегони, як каже Нед, а короткі спринти, аби їх могли дивитися глядачі.

Однак, тоді втратиться привабливість перегонів на собачих запряжках, яким можливо просто не судилося стати олімпійським видом спорту через їх унікальність.
Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG