Спеціальні потреби

Обама провів двопартійний саміт з питань медреформи
У четвер мільйони американців у прямому ефірі дивилися саміт за участю президента Барака Обами та його політичних опонентів з Республіканської партії на тему реформи системи охорони здоров’я. Дискусія, що тривала понад сім годин, видалася запеклою, торкнувшись найгостріших питань реформування.

Питання реформи системи охорони здоров’я зачіпає багатьох американців за живе.

Чимало громадян за те, аби прийняти цей законопроект, оскільки, кажуть вони, якщо цього не зробимо, ми матимемо все почати з початку.

Але почати усе з самого початку – саме це, чого хочуть демонстранти, що зібралися за дверима будинку для високопосадових гостей, де відбувалася нарада.

«Це більше позування, ніж щира спроба. Під час цього саміту ми хочемо дати їм знати: «Зрозумійте, почніть все з початку, зробить все правильно», зазначив один чоловік.

Погляди, настільки ж протилежні один одному, домінували і на зустрічі, де президент Обама спробував знайти спільний ґрунт між демократичною більшістю та республіканською опозицією:

«Я хочу переконатися, що ця дискусія є справжньою дискусією, а не лише нашою презентацією основних пунктів. Я сподіваюся, що це не є політичним спектаклем, де ми граємо перед камерами, критикуючи один одного, а намагаємося розв’язати проблему».

Президент Обама закликав законодавців розпочати дискусію із обговорення питань, де представники обох партій можуть досягти згоди, - таких як заборона страхових компаній відмовляти у медичному страхуванні через існуючі проблеми зі здоров’ям та обмеження позовів пацієнтів до лікарів. Але сенатор Ламар Александр, представляючи позицію республіканців, виступив за більш кардинальний підхід:

«Це машина, яку не можна відкликати та відремонтувати. Ми маємо почати усе з початку».

Александр закликав демократів не проштовхувати законопроект через Конгрес без підтримки республіканців. На їх погляд, план реформування, запропонований демократами, занадто амбіційний та дорогий:

Наша країна занадто велика, складна та децентралізована для того, аби ми тут у Вашингтоні написали кілька правил та перебудували за раз сімнадцять відсотків нашої економіки».

Республіканці запропонували багатоступеневий підхід до реформування системи охорони здоров’я. Також вони пропонують дозволити американцям купувати медичний поліс у будь-якому штаті, а не лише за місцем проживання, та поширити систему накопичувальних рахунків на медичні витрати. Але лідер демократів, спікер Палати представників Ненсі Пелосі вважає, що писати новий законопроект вже запізно:

«Я лише сподіваюся, що присутні за цим столом зрозуміють, наскільки американці переймаються тим, аби це питання було вирішено негайно, наскільки воно впливає не лише на їхнє здоров’я, але і економічну безпеку».

Деякі експерти кажуть, що це може бути останнім шансом Обами провести медичну реформу у життя. Але і він погоджується, що відмінності у позиціях обох сторін можуть бути надто великими, аби досягти компромісу:

«Але принаймні ми прояснили для американського народу, навколо чого зосереджується дискусія».

Результати опитування громадської думки проведеного «USA Today-Gallop» показало, що три чверті американців не очікують, що саміт принесе будь-які конкретні результати.Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG