Спеціальні потреби

Інавгураційна промова Януковича – головні моменти


<!-- IMAGE -->

Новий президент України Віктор Янукович заявив, що країна може лише впоратися з бідністю і корупцією, якщо буде реформовано систему уряду, яка тепер скерована на служіння інтересам окремих політиків. Виступаючи у Верховній Раді після складення президентської присяги, Янукович також сказав, що Україна повинна бути позаблоковою країною, яка буде мостом між Європою і колишнім Радянським Союзом.

Янукович склав присягу, поклавши руку на Пересопницьке Євангеліє із 16 століття. Після одержання булави, традиційного в Україні символу влади, Янукович сказав законодавцям та присутнім на церемонії представникам іноземних країн, що він отримує президентство за надзвичайно складних обставин, включно з відсутністю національного бюджету, величезною заборгованістю іноземним державам, зруйнованою економікою і корупцією:

«Попри це, я вважаю, що державу можна не лише врятувати від соціально-економічного колапсу, але й швидко вивести на шлях прискореного розвитку. Якби не ця впевненість і ця віра у власні сили, сили своєї команди і силу українського народу, я ніколи не балотувався б у президенти.

Я знаю, що і як слід робити.

У першу чергу – відновити систему ефективного державного управління. Ми повинні швидко створити дієздатну виконавчу владу, яка невідкладно займеться найбільш ураженими галузями економіки і соціальною сферою. Першочергове завдання на цьому шляху – реформування системи влади і, перш за все, Кабінету Міністрів, перетворення його у команду професіоналів, а не «політичних офіціантів». У зв’язку з цим, я закликаю Верховну Раду підтримати мої зусилля, спрямовані на створення прозорої, ефективної і відповідальної системи державного управління, здатної працювати з Президентом у синхронному режимі».

Янукович заявив, що полагодження цих проблем вимагатиме ефективного уряду і політичної опозиції, які узгоджуватимуть свою працю з президентом:

«Я підкреслюю: цю особливу роль у реформуванні системи державного управління бачу в Парламенті. Це – місце для дискусій. Це – місце для сильної опозиції, яка повинна контролювати дії Уряду і Президента. Але, в першу чергу, це – місце для сильної і стабільної парламентської більшості».

Янукович осудив нинішню структуру українського уряду і судової системи, які, за його словами, зшиті разом в інтересах окремих політиків.
Він також критично оцінив неспроможність України створити дієву постіндустріальну економіку. Проте він додав, що пряме втручання уряду в економіку веде в нікуди:

«Україна повинна обрати правильну довгострокову стратегію розвитку. Багато наших проблем виникли через те, що замість того, аби рухатися до постіндустріального суспільства зразка ХХІ століття, ми пішли шляхом первісного накопичення капіталу, тобто до так званого ‘дикого капіталізму’. Відповідно, ми зможемо успішно конкурувати в сучасному світі лише за умови, якщо впритул займемося індустрією знань – сучасними технологіями виробництва, накопиченням і реалізацією здобутків науки».
Щодо питань міжнародної політики, президент Янукович сказав:
«Як Президент я маю чітке уявлення про те, яка зовнішньополітична стратегія сьогодні найбільше відповідає національним інтересам України. Будучи мостом між Сходом і Заходом, інтегральною частиною Європи і колишнього СРСР водночас, Україна обере таку зовнішню політику, яка дозволить нашій державі отримати максимальний результат від розвитку рівноправних і взаємовигідних відносин з Російською Федерацією, Європейським Союзом, США та іншими державами, які впливають на розвиток ситуації у світі. На мою думку, виклики, які стоять перед міжнародною спільнотою, диктують потребу об’єднуватися у якомога ширшому форматі. Людству, і Україні в тому числі, потрібен ЄС у глобальному прочитанні. Я маю на увазі Єдиний Світ як силу, здатну гарантувати планеті мирне співіснування різних цивілізацій, енергетичну, екологічну, продовольчу безпеку. Ми готові брати участь у таких процесах як європейська позаблокова держава. Я маю намір запропонувати цю концепцію парламенту для вироблення основ зовнішньої політики України і, сподіваюся, вищий законодавчий орган мене підтримає», – зазначив новий глава української держави.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG