Спеціальні потреби

Космічний корабель ‘Ендевор’ повернувся на Землю

Американський космічний корабель багаторазового використання «Ендевор» повернувся на Землю, вдало приземлившись на Флориді. У центрі керування польотами НАСА чекали кілька годин, аби між хмарами сформувався просвіт достатньо великий, щоб корабель зміг увійти в земну атмосферу.

У НАСА задоволені, що корабель зміг приземлитися на Флориді, а не в Каліфорнії, як очікувалося раніше. Це означає, що вдасться зекономити мільйони доларів на транспортуванні.

Політ «Ендевора», довжиною понад вісім мільйонів кілометрів, закінчився на Флориді у Космічному центрі імені Кеннеді. Протягом двох тижнів перебування у космосі екіпаж доставив та встановив останній значний елемент міжнародної космічної станції – ще одну кімнату, пункт огляду, з якої, як кажуть, відкривається фантастичний вид на космос та планету Земля через сім ілюмінаторів.

Говорить астронавтка Кетрин Гайєр:

«Це новий ілюмінатор, який ми додаємо, дозволить нам бачити трохи більше. Звичайно, це не те, що космонавти можуть бачити, коли вони виходять у відкритий космос, але це дає кілька напрямів одночасно».

Збірка Міжнародної космічної станції закінчена на дев’яносто відсотків. Заплановано лише чотири місії космічного корабля багаторазового використання «Ендевор».

«За останні тридцять років ми змогли зробити її реальністю. Це буде спадком «Ендевора» – те, що нам вдалося за його допомогою досягти», – сказав астронавт Ніколас Петрік.

Ці астронавти – майже останні з тих, хто коли-небудь літатимуть на цьому космічному кораблі. Вони пишаються бути частиною цієї елітної групи. Після того, як «Ендевор» буде відправлено на пенсію, до міжнародної космічної станції американцям доведеться добиратися на «перекладних» – просити росіян підкинути їх на борту космічного корабля «Союз». Наступний з чотирьох останніх запусків космічного корабля «Ендевор» планується у квітні.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG