Спеціальні потреби

Внаслідок бойової операції в Афганістані загинуло 11 солдатів


<!-- IMAGE -->

В Афганістані триває одна з наймасштабніших операціій проти бойовиків Талібану з часу вторгнення в цю країну військ коаліції. З минулого тижня війська коаліції та афганські підрозділи намагаються витіснити талібів з міста Маджа. Під час боїв ліквідовано приблизно 40 бойовиків.

Однак, не зважаючи на певні успіхи, командування коаліції каже, що на стабілізацію регіону загалом, потрібно до місяця часу. Таліби чинять смертоносний опір.

Під час чергового етапу військової операції морські піхотинці допитували двох затриманих коли пролунав потужний вибух, причини якого невідомі. Американцям довелось викликати три вертольоти, аби евакуювати поранених і забрати тіла загиблих. Від вибуху до евакуації пройшло п’ятнадцять хвилин. Навіть під час евакуації таліби продовжували вогонь, намагаючись збити вертольоти.

У цій операції, за участю 15 тисяч військових, провідну роль виділено афганським силам. Вони першими вступають в бій. Американці цим разом виконують другорядну роль, розчищають дороги від мін, забезпечують підтримку з повітря і лише у разі крайньої необхідності допомагають афганцям. Морські піхотинці високо оцінюють бойові здібності афганців і зазначають, що сили Афганістану роблять значні успіхи і готові захищати свою країну.

Не зважаючи на опір, силам коаліції вдалося взяти під контроль головні дороги та базари у місті Марджа. Однак, ціна успіху на цей момент – 11 загиблих солдатів та 15 цивільних, які стали жертвами бойових дій.

XS
SM
MD
LG