Спеціальні потреби

Румунія погодилась на розгорнення протиракетного щита


Румунія погодилась на розгорнення на своїй території американських ракет-перехоплювачів у рамках змінених планів протиракетного щита в Європі.

Президент Траян Басеску заявив у четвер, що Верховна рада оборони Румунії схвалила план про розгорнення ракет-перехоплювачів наземного базування.

Росія рішуче виступає проти цього плану. Прем’єр-міністр Володимир Путін назвав його головною перешкодою на шляху до досягнення нового договору із Сполученими Штатами про контроль озброєнь.

Однак Басеску повторив те, що кажуть американські офіційні особи, а саме, що система не буде скерована проти Росії і що її завданням є захист США та їх союзників на випадок можливої ракетної атаки з боку Ірану.

Румунський парламент мусить схвалити план про розгорнення ракет. Система буде готовою не раніше 2015 року.

Запропонований президентом Обамою план протиракетної оборони – це змінений план колишнього президента Джорджа Буша, який передбачав розгорнення ракет-перехоплювачів у Польщі і радарної установки в Чеській Республіці. Однак план президента Буша також розлютив Росію.

Новий план передбачає побудову наземної системи подальше від кордонів Росії і розгорнення деяких перехоплювачів на американських кораблях навколо Європи та в районі Перської затоки.

XS
SM
MD
LG