Спеціальні потреби

Янукович таки не прийде на дебати з Тимошенко


Останні сподівання розвіялись; дебатів між Януковичем і Тимошенко не буде. На телепоєдинок, призначений на вечір 1 лютого, кандидат у президенти Віктор Янукович не прийде. Остаточну відмову лідера Партії регіонів переказала його заступниця Ганна Герман на прес-конференції у понеділок.

«У чемпіонаті з брехні Віктор Федорович брати участі не буде. Це рішення він прийняв давно. І сьогодні цей чемпіонат буде проходити «соло». Тимошенко буде продовжувати робити те, що вона робила останні п’ять років – лити безпрецедентний бруд на Януковича, давати нові обіцянки», – заявила соратниця фаворита президентських перегонів.

Утім, 1 лютого – в день оголошених теледебатів на Першому національному – Янукович все-таки з’явиться у телевізорі. Як повідомила Герман, на понеділок у нього запланований вечірній ефір на іншому телеканалі.

Отже, замість дуету виборці побачать два сольні виступи претендентів на президентську посаду. Юлія Тимошенко о 20:00 дебатуватиме «сама із собою» на каналі УТ-1; її політичний опонент Віктор Янукович о 21:30 розповість про своє бачення шляхів розвитку країни у програмі «Кращий кандидат» на каналі ICTV.

Шанси на проведення теледебатів перед другим туром президентських виборів в Україні від початку виглядали примарними. Кандидат у президенти прем’єр-міністр Юлія Тимошенко кілька разів викликала свого опонента на теледуель і щоразу отримувала відмову. Не допомагали ні відкриті листи зі звинуваченням у боягузтві, ні посилання на досвід цивілізованих країн, де участь у відкритих теледебатах вважається обов’язком кандидатів, ні нагадування про обіцянку Януковича «обов’язково прийти» на дебати перед другим туром. На усі закиди лідер біло-синіх відповідав, що не хоче брати участі в «чемпіонаті брехні» і воліє натомість «змагатися добрими справами».

Останню спробу «витягти» суперника на телевізійний «ринг» Тимошенко зробила перед самим 1 лютого. Прем’єр гарантувала, що прийде на дебати, навіть якщо не прийде її опонент. Тимошенко висловила припущення: якщо дебати відбудуться, то вони принесуть їй переконливу перемогу у другому турі.

«Якщо будуть дебати, то не буде різниці в 1-2%. Я думаю, різниця буде дуже суттєвою», – наголосила кандидат у президенти в інтерв’ю одному з телеканалів.

Взяти участь у теледебатах Януковича вмовляла не лише Тимошенко. Своє занепокоєння його відмовою напередодні висловили представники громадськості. У відкритому листі кандидата закликали пройти випробування дебатами як одним з обов’язкових складників легітимної перемоги. На тому, що теледебати допоможуть визначитися виборцям, які у першому турі підтримували інших кандидатів, неодноразово наголошували політичні експерти.

Необхідність дебатів засвідчили також соціологічні опитування. За даними Інституту Горшеніна, більше половини (55,5%) українців вважають, що дебати між Януковичем і Тимошенко перед другим туром потрібні. Майже чверть опитаних (23,8%) сказали, що теледебати можуть вплинути на їхній остаточний вибір.

Нагадаємо: другий тур президентських виборів в Україні відбудеться наступної неділі 7 лютого.
За підсумками першого туру Віктор Янукович набрав понад 35% голосів виборців, Юлія Тимошенко отримала понад 25% підтримки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG