Спеціальні потреби

Блер дав свідчення про участь Великобританії в іракській війні 


Колишній прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер виступив перед британською урядовою комісією, яка вивчає обставини його рішення про участь у війні проти Іраку.

Блер заявив, що терористичні атаки проти Сполучених Штатів у 2001 році радикально змінили погляди США і Великобританії щодо загрози, яку створював режим іракського лідера Саддама Гусейна. Він сказав, що до того часу Саддам був загрозою, яку можна було стримувати, але що після атак він вважав, що не можна було рискувати, що такий режим не виготовить зброї масового ураження.

Блер займав посаду прем’єр-міністра Великобританії у 2003 році, коли він приєднався до президента США Джорджа Буша, і разом обидві країни очолили вторгнення військових сил до Іраку.

Обидва лідери були переконані, що Саддам Гусейн мав зброю масового знищення. Такої зброї ніколи не було знайдено, і чимало критиків ставлять під сумнів саму законність війни.

Блер сказав членам комісії, що в розмовах з президентом Бушем він лише зобов’язався «мати справу з Саддамом».

Рішення колишнього прем’єр-міністра надіслати британських солдатів до Іраку було одним із найбільш контроверсійним його терміну при владі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG